Аякс записа разгромна победа в дербито срещу Фейенорд

Амстердамският тим вкара четири безответни гола в мача

Холандският шампион Аякс разгроми Фейенорд с 4:0 като домакин в едно от двете дербита от 11-ия кръг в Ередивизи. В другото АЗ Алкмаар надви със същия резултат ПСВ Айндховен като гост. Така полуфиналистът в Шампионската лига вече има 6 точки на върха. АЗ пък излезе втори за сметка на “филипсите”. Фейенорд прави слаб сезон засега и е на 11-а позиция.

Аякс изпрати клуба от Ротердам в нокаут още до почивката, като първите два гола паднаха до 7-ата минута. Във 2-ата точен беше Хаким Зиеш, а пет по-късно се разписа и Николас Таляфико. В 37-ата Давид Нерес покачи на 3:0, а в 40-ата Дони ван де Беек с глава направи 4:0. За цял мач пък състезателите на Фейенорд нито веднъж не уцелиха вратата.

Всичко беше ясно още на полувремето и на другата среща. Там нещата за ПСВ се объркаха, след като в 22-ата минута Райън Томас получи директен червен картон за опасно влизане в крака на съперников играч. В заключителните секунди на тази част гостите успяха да вкарат два бързи гола чрез Майрън Боаду. След почивката те добавиха още два чрез Йонас Свенсон (71) и Дани де Вит (76).

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)