Нефотихимик направи равен с дубъла на Лудогорец

Втарар спаси гостите през първото полувреме, гредата помогна на домакините след почивката

Нефтохимик направи 0:0 с Лудогорец II. Мачът от XIV кръг на Втора професионална лига се игра на стадион "Арена Созопол" в едноименния град.

През първото полувреме домакините имаха повече ситуации за гол, но Дамян Дамянов се справи добре на вратата на гостите и не допусна топката да посети мрежата му.

След почивката "орлите" създадоха три чудесни възможости за попадение, но не успяха да отбележат. В 65-та минута Владислав Найденов пресече пас към вратаря на Нефтохимик Павел Здравков, преодоля и стража, но ударът му бе избит пред голлинията от бранител на "шейховете". В 73-та минута Димитър Митков стреля опасно от пряк свободен удар, но Здравков със сетни сили спаси. В 85-та минута тежък удар на Иван Йорданов от границата на наказателното поле срещна гредата.

В следващия кръг Нафтата гостува на Ботев (Гълъбово), а юношите на Лудогорец посрещат Хебър (Пазарджик).