БЕДНОСТТА НЕ Е ПОРОК! Дунав удари Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Русенският тим обърна мача на стадиона над Околовръстното

Дунав прекъсна серията си от три поредни загуби, след като спечели с 2:1 гостуването си на Царско село от 16-ия кръг на efbet Лига. Мартин Ковачев и Ивайло Лазаров се разписаха за успеха на закъсалия финансово русенски тим. Голът за столичани бе дело на Родни Антуи, негов девети от началото на сезона.

Успехът подволи на Дунав да изпревари с една точки Царско село в класирането.

На стадиона над Околовръстното домакините поведоха в 19-ата минута. Огромна заслуга за попадението има Веселин Минев, който преодоля защитник и центрира в наказателното поле, където Антуи с глава прати топката в мрежата.

Веднага след това столичани пропуснаха да увеличат аванса си. Венцислав Христов, не успя да се възползва от асистения на Веселин Минев отляво. В 23-ата минута отново Христов бе близо до гола, но ударът му премина покрай гредата.

Капитанът на Дунав Мартин Ковачев изравни в 32-ата минута. Защитникът засече с глава центриране на Мартин Костадинов - 1:1. В последната минута на първото полувреме удар на Антон Карачанаков от фаул премина опасно близо до вратата на Дунав.

Втората част започна с положение пред Благой Макенджиев. Антон Карачанаков изпълнението на свободен удар, който обаче не затрудни вратаря на Царско село. В 53-ата минута Стефан Христов комбинира с Дилан Бахамбула, който стреля, но  Макенджиев улови.

В 55-ата минута Йордан Минев пропусна след центриране на брат му Веселин. Три по-късно Антон Карачанаков над вратата.

В 63-ата минута Дунав направи пълен обрат. Голът вкара Ивайло Лазаров. Стефан Христов центрира и Ахмед Ахмедов засече с глава на втора греда. Топката се отби в рамото на Мартин Кавдански и падна право на крака на Ивайло Лазаров, който не сбърка - 1:2.

До края футболистите на Царско село пропуснаха няколко отлични възможности да стигнат поне до равенството. В 81-ата минута Бахамбула стреля силно от около 15 метра, но топката срещна крака на Ковачев и излезе в корнер. Две след това Мари центрира и топката стигна до Ната на далечната греда. Бразилецът стреля с глава, но уцели гредата.

В 90-ата минута Веско Минев центрира в наказателното поле, където Карбониери засече с глава, но вратарят на Дунав се справи блестящо.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 25. Йордан Минев, 3. Мартин Кавдански, 2. Густаво Карбониери, 14. Веселин Минев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 7. Антон Карачанаков, 11. Родни Антуи, 9. Венцислав Христов

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте, 22. Михаил Милчев, 77. Мaртин Костадинов, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов
Бивш ас на Царско село подписа с новак в португалския елит

Андерсон Кордейро подсили Каза Пия

Бившият страж на Царско село Гуидо Гуериери: Искам да остана в България и да получа шанс да играя!

Той има над 150 мача в групата за Лацио в Серия "А"

Пулиезе от Царско село: Харесва ми българското първенство, искам да остана тук!

Бившият младежки национал на Швейцария е отворен за оферти

ТРАНСФЕРЕН УДАР: Царете взимат минал през Реал (Мадрид)

Халфът сега е собственост на италианския СПАЛ

Царско село взе още един италианец

19-годишният футболист ще играе под наем в българския отбор до края на сезона

Царско село привлече защитник от Серия "С"

Той ще играе при столичани под наем

Ботев размаза децата на Царско село за едно полувреме

"Канарчетата" спечелиха с 5:0

ЦСКА уреди контрола с Царско село

Минути преди началото на проверката "армейците" ще представят отбора си за пролетния полусезон

Царско село отмъква звездата на Септември (Сф)

Втородивизионният тим отказа да да пусне нападател при "царете"