Меси измъкна Аржентина от захапката на Суарес

Звездата на Барселона се разписа за 2:2 срещу Уругвай в добавеното време

Аржентина и Уругвай нпарвиха 2:2 в приятелска среща, играна на стадион "Блумфийлд" в Тел Авив.

Първото по-интересно положение беше в 18-ата минута, когато Леандро Паредес получи точно подаване и опита да застраши вратаря с удар от далечно разстояние. Топката обаче премина високо над напречната греда. Две минути по-късно шут на Луис Суарес беше блокиран от Николас Отаменди.

В 34-ата минута уругвайците поведоха. Единсон Кавани получи пас в наказателното поле и прати топката във вратата.

В 63-ата минута Серхио Агуеро засече с глава центриране отляво и прати топката в десния ъгъл - 1:1.

Радостта на аржентинците обаче продължи кратко, тъй като Луис Суарес се разписа в 68-ата минута. Той беше точен от пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря Естебан Андрада.

Точно когато мачът отиваше към победа за Уругвай, аржентинците получиха правото да изпълнят дузпа. Лионел Меси се нагърби с отговорността и не сгреши, оформяйки крайния резултат.