ОБЗОР: Септември с рутинна победа, скандал беляза мача в Балчик

Резултати от срещите във Втора лига

Изиграха се първите три срещи от Втора лига в съботния ден, които бяха с начален час 14:30.

Лидерът в класирането Септември не среща особени трудности срещу гостуващия Поморие, като спечели двубоя с 3:1.

Капитанът на столичани Борис Галчев откри резултата в края на полувремето, а Преслав Йорданов покачи на 2:0 в 72-ата. Само две минути по-късно Тихомир Кънев върна надеждите на гостите, но в 86-ата минута Георги Русев сложи точка на спора с трети гол за Септември.

В друг двубой игран по същото време Кариана и Спартак Плевен направиха истинско голово шоу, изпълнено с обрати

Ивайло Иванов даде преднина на гостите в 24-ата минута, но Евгени Игнатов върна паритета след точно изпълнена дузпа след две минути.

След почивката Кариана поведе с гол на Георги Георгиев в 62-ата.

Последваха силни минути за плевенчани, които обърнаха резултата в своя полза благодарение на две попадения на Адриан Димитров (70;85).

Третият мач игран в 14:30 часа бе белязан от скандал. Черноморец (Балчик) водеше на Спартак (Варна) с 1:0 до 75-ата минута, когато фенове на гостите нахлуха на терена, несъгласни със съдийско решение на рефера Георги Гинчев. Последва сблъсък на агитките на двата тима, след което Гинчев взе решение да прекрати двубоя. Очаква се служебна победа в полза на Черноморец и сериозна санкция за варненци.

Пирин (Благоевград) започна с победа под ръководството на своя нов мениджър Уорън Фийни. "Орлетата" се поздравиха с успех 3:1 срещу Струмска слава на стадион "Христо Ботев". Мачът започна отлично за гостите от Радомир, които поведоха в резултата с точен удар на Кристиян Китов в 39-ата минута. След почивата обаче "зелените" се взеха в ръце и чрез Гейбриъл Перейра, Иван Вълчанов и Димитър Благов достигнаха до обрат - 3:1 за тима от Благоевград.

В последния двубой за деня Монтана излъга Литекс в последната минута и си тръгна с три точки от Ловеч. Единственото попадение в мача падна в 90-ата минута и бе дело на Николай Цветков.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили