В ИСПАНИЯ: Барса дръпна на върха след тежко гостуване на Леганес (ВИДЕО)

Тимът на Валверде стигна до обрат, след като изоставаше с 0:1 на почивката

Отборът на Барселона изтръгна победата при гостуването си на Леганес в мач от 13-я кръг на Ла Лига. По този начин лидерите в класирането дръпнаха с 3 точки преди вечния си съперник Реал Мадрид преди техния мач срещу Реал Сосиедад по-късно тази вечер.

Още при първото опасно положение за домакините в 12-ата минута, резултатът бе открит. Йосеф Ен Несири завърши по чудесен начин индивидуалната си акция с великолепен удар от наказателното поле. Тер Стеген само изгледа как топката попада в горния му ляв ъгъл.

Само 4 минути по-късно Леганес можеха да удвоят. Оскар получи чудесно подаване, но за съжаление на своите съотборници изстрелът му мина встрани от лявата греда.

В 23-ата минута Луис Суарес излезе сам срещу вратаря, но Кеяр излезе храбро срещу уругваеца и блокира пътя на топката.

В 31-ата минута отново Суарес бе в центъра на вниманието. Нападателят намери празното пространство в наказателното поле, овладя топката и отправи изстрел от точката за дузпата, но стражът на домакините отново бе на висота и изби в корнер.

Второто полувреме започна бурно за каталунците. Първо в 48-ата минута Жерар Пике се извиси над всички в наказателното поле, но силният му удар с глава мина малко встрани от лявата греда.

Все пак гостите изравниха само 5 минути след това. Суарес най-сетне стигна до така търсения гол в мача. Лионел Меси изпълни фирмено свободен удар, след който топката стигна до девятката на Барса, който възстанови равенството с глава от непосредствена близост.

Десетина минути преди края на срещата шампионите стигнаха до пълния обрат. Артуро Видал се оказа най-съобразителен и бърз при една рикоширала топка в пеналтерията на Леганес и без да се замисля вкара за 1:2. Положението бе преразгледано от ВАР, заради съмнения за засада, но такава в крайна сметка нямаше и голът бе признат.

ГЛЕДАЙТЕ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ СЪБОТНИ МАЧОВЕ ОТ ИСПАНСКИЯ ЕЛИТ НА ЖИВО ТУК.