НЕВИЖДАНА ДРАМА! ЦСКА 1948 бие 5:4 с дузпа в 94-ата минута (ОБЗОР)

Скандал в Надежда, Монтана измести Локомотив от третото място

ЦСКА 1948 постигна инфарктна победа при гостуването си на Ботев (Гълъбово) в Стара Загора. Мачът от 17-ия кръг на Втора лига завърши 5:4 за "червените", които стигнаха до успеха с гол от дузпа в 94-ата минуа. Преди това домакините наваксаха изоставане от три гола, но накрая късметът беше на страната на столичани.

Победата позволи на ЦСКА 1948 отново да съкрати на 3 точки аванса на лидера Септември, който вчера спечели гостуването си на Локомотив (ГО) също с гол в 94-ата минута.

На ст. "Трейс Арена" Денислав Александров откри резултата в 13-ата минута, а в 37-ата силен шут на Янко Сандански се спря в мрежата за 2:0. Иван Винтов обаче върна едно попадение. В края на първата част Борис Тютюков направи 3:1 за ЦСКА 1948, а в началото на второта част Андон Гущеров реализира за 4:1 след пас на Денислав Александров.

Футболистите на Йордан Юруков се отпуснаха и в последствие бяха принудени да треперят до самия край. Точни удари на Димитър Алексиев, Аспарух Смилков и Иван Винков направиха резултата 4:4. В 90-ата минута Гущеров донесе успеха на гостите с точен изстрел от дузпа - 5:4.

Локо (Сф) отстъпи третата позиция на Монтана. Двата тима имат актив от 30 точки, но тимът от Северозападна България има по-добри показатели в преките двубои. "Червено-черните" изпуснаха победата в последните минути срещу Хебър (Пазарджик). Мачът в "Надежда" завърши 3:3 и с масово сбиване на трибуните.

В същото време Монтана прегази с 6:1 Ченоморец (Балцик) у дома.

С хеттрик се отличи Атанас Илиев, а два гола в мрежата на тима на Георги Иванов - Геша отбеляза Сергей Георгиев. Иван Михов беше третият реализатор за домакините в мача. Почертното попадение за Черноморец беше дело на Владислав Мирчев.