Берое едва взе победата над Черно море Тича с една точка разлика

Моряците бяха близо до сензационен успех в Стара Загора

Един от лидерите в НБЛ Берое едва спечели домакинството си на Черно море Тича в деветия кръг от НБЛ с 86:85. В изключително интересен мач отборите минаха през много обрати и драма, за да се стигне до победата на старозагорци, дошла в последните секунди.

След като изоставаха с 14 точки през третата част, „моряците“ направиха серия от 26:0 и поставиха съперника си на колене, но в края той се върна и спечели мача. До момента Берое е със 7 победи и 2 загуби и е в челната тройка на класирането заедно с Балкан и Левски Лукойл, а Черно море е седми с актив 3-6. В следващия кръг баскетболистите на Любо Минчев гостуват на Левски Лукойл в дерби мач, а тези на Галин Стоянов ще се изправят срещу Академик София у дома.

Мачът започна с няколко смени на водачеството и въпреки че след първите минути Берое поведе, варненци останаха близо в резултата след първата час при 18:21. В игра за Берое след близо месец отсъствие се завърна капитанът Александър Янев, а родният му клуб остана близо и на почивката, когато изоставаше с 47:52.

Берое продължи да води след подновяването на играта, като на моменти разликата стигна цели 14 точки, но варненци успяха да стопят сериозна част от нея, за да си оставят шанс за последната десетка при 64:70. През последната четвърт те продължиха серия, започнала през третата, като тя стигна до 26:0 и изведе отбора с цели 13 точки напред при 83:70. В последните близо пет минути от мача обаче домакините „заключиха“ коша си и до края допуснаха само две точки в него, като постепенно стопиха дефицита си, а в последните секунди при точка преднина за Черно море Антъни Уокър вкара кош, за да донесе победата на Берое.

Остин Прайс записа дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за победителите, а по 12 отбелязаха Реджър Дауъл и Антъни Уокър. По 10 пък вкараха Иван Лилов и Трей Моузес. За Черно море Джими Гавин записа 21 точки и 7 асистенции, 18 плюс 10 борби добави Симеон Илиев, а по 10 точки вкараха Николай Георгиев и Веселин Георгиев.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)