Лил записа трети пореден успех

След почивката стражът на Брест попречи на Ренато Санчес да вкара първия си гол през сезона

Лил записа трети пореден успех в Лига 1 с резултат 1:0. "Песовете" се наложиха над гостуващия Брест и стъпиха на третото място в класирането с актив от 28 точки - две повече от четвъртия Бордо. Единствения гол отбеляза новата звезда Виктор Осимен в 16-ата минута.

В предишните си два мача Лил победи минимално Дижон и Лион, а днес отборът на Кристоф Галтие отново беше пестелив. Привлеченият през лятото от Шарлероа Осимен вече е с 9 гола и е по петите на водачите в листата на стрелците Муса Дембеле и Уисам Бен Йедер, които имат по 10 попадения.

Осимен застраши врататата на Брест още в 12-ата минута, но ударът му беше париран от Готие Ласоньор. Малко по-късно Джонатан Иконе проби на скорост в наказателното поле и подаде към Осимен, а нигериецът с малко късмет прати кълбото в мрежата за 1:0.

Веднага след гола гостите направиха принудителна смяна и на мястото на контузилия се Жан-Шарл Кастелето се появи Денис Бен. Лил имаше сериозно надмощие, но не успя да вкара втори гол, с който да си улесни задачата за второто полувреме.

След почивката стражът на Брест попречи на Ренато Санчес да вкара първия си гол през сезона, а послед Осимен закъсня в две ситуации след центрирания на свои съотборници. Ървин Кордона пък можеше да изравни за гостите, но от удобна позиция стреля покрай вратата. В добавеното време Лил получи дузпа, но Джонатан Бамба шутира слабо и Ласоньор спаси.