ИЗНЕНАДА: Eвертън разби Челси и изплува от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Мачът беше дебют за Дънкан Фъргюсън начело на "карамелите", Калвърт-Люин вкара два гола

ИЗНЕНАДА: Eвертън разби Челси и изплува от зоната на  изпадащите (ВИДЕО)

Евертън изненадващо спечели с 3:1 домакинството си на Челси и изплува от зоната на изпадащите преди изиграването на останалите мачове от кръга. "Карамелите" бяха водени от Дънкан Фъргюсън, който временно зае мястото на освободения Марко Силва. Лондончани са четвърти.

Доминик Калвърт-Люин заби два гола, а Ричарлисон добави още един за успеха на Евертън. За Челси ке разписа Матео Ковачич.

Началото бе ударно за домакините, които откриха резултата още в 5-ата минута. Джибрил Сидибе центрира и Ричарлисон вкара с глава – 1:0! .

След гола Челси се активизира и опита да изравни. Тами Ейбрахам имаше две страхотни възможности, но пропусна  В средата на първото полувреме действията почти изцяло се пренесоха пред вратата на Евертън. Мейсън Маунт и Кристиан Пулишич бяха основните на два пъти опитаха да намерят Ейбрахам с извеждащи пасове и центрирания, но до гол така и не се стигна.

В началото на второто полувреме проблемите за Челси се увеличиха. В 49-ата минута колективна грешка в отбраната беше наказана от Доминик Калвърт-Люин - 2:0!

Само две минути по-късно гостите върнаха едно попадение. Матео Ковачич вкара с изстрел извън наказателното поле. Това бе втори гол на Ковачич в последните 4 срещи. Челси потърси изравнително попадение, като най-чистите положения се откриха пред Мейсън Маунт и Сезар Аспиликуета.

Всичко обаче приключи в 84-ата минута, когато защитата на Челси допусна нова грешка и Калвърт-Люин реализира второ попадение в срещата – 3:1!