Левски не сгреши срещу последния в Суперлигата

Тимът на Андрей Жеков записа победа номер 7 в първенството

Волейболистите на Левски София постигнаха седма победа в Суперлигата, след като надиграха категорично като гости Славия с 3:0 (25:17, 25:16, 27:25) в мач от десети кръг, изигран в зала "Панайот Пондалов".

"Сините" водени от Андрей Жеков, са на четвъртата позиция в таблицата с 19 точки (7 успеха, 3 поражения). "Белите" са последни с 2 точки (1 победа, 9 загуби).

Гостуващият тим имаше пълно превъзходство в първите два гейма, като оформи добър аванс. В третия гейм левскарите отново доминираха над съперника, като успяваха да го задържат зад себе си. В ключовите моменти играта стана доста оспорвана, но в крайна сметка състезателите на Левски се пребориха и записаха чист успех.

В следващия кръг Левски е домакин на Черно море, а момчетата на Северин Димитров гостуват на Хебър (Пазарджик). Двубоите са на 20 и 21 декември (петък и събота).