Сайнц увеличи преднината си след 7-ия етап на Дакар

Двукратният шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо е на 15-о място в общото класиране

Карлос Сайнц с Мини спечели 7-ия етап на рали Дакар и увеличи преднината си в генералното класиране при автомобилите. Испанецът триумфира за трети път в тазгодишното издание на надпреварата и вече има 10 мин аванс пред миналогодишния шампион Насър Ал-Атия с Тойота Хайлукс.

Днешният пробег бе най-дългият от състезанието. Той бе от Рияд до Уади Ад-Давасир с дължина цели 546 км. В първата половина от пробега темпото задаваха Ал-Атия и местният пилот Ясир Сеаидан. Но Сайнц дръпна напред след средата и завърши с 2 мин аванс пред катарския състезател.

В битката за крайната победа остава и рекордьорът по успехи в Дакар Стефан Петерхансел. Француизнът с Мини завърши на 2:53 мин от Сайнц и стана 3-и в етапа. Така в общото класиране той е на 19 мин от Карлос и на 9 от Ал-Атия. Четвърти е Ал Раджи с Тойота, следван от Орландо Теранова с Мини.

Двукратният шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо завърши етапа 6-и на почти 8 мин зад Сайнц и е на 15-о място в общото класиране.

Той е на блзио 3 часа и половина от водача, като още има шансове да завърши в топ 10 в генералното подреждане.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите