ОБЗОР: Ударно начало прати Тотнъм напред за ФА Къп (РЕПОРТАЖИ)

Нюкасъл не допусна изненада

Тотнъм успя да победи Мидълзбро с 2:1 в мач-реванш от третия кръг та ФА Къп. Първата среща между дата тима на „Ривърсайд Стейдиъм“ завърши при резултат 1:1 и с общ резултат от 3:2 "шпорите" продължават напред в турнира. Още във втората минута Джовани Ло Селсо даде авнас на домакините. В 15-ата минута Ерик Ламела удвои аванса на "шпорите". В 83-ата минута Джордж Сейвил върна интригата в двубоя, но за повече простонямаше време.

Нюкасъл не допусна изненада срещу скромния тим на Рочдейл в преиграването от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия. „Свраките” се наложиха с 4:1 и продължиха за следващия етап на надпреварата, където ще имат за съперник отбора на Оксфорд Юнайтед.

На практика домакините решиха крайния изход от срещата само в рамките на десет минути. Още в 17-ата О’Конъл от състава на гостите си реализира нелеп автогол. Това попари надеждите на Рочдейл и само три минути след допуснатия гол, футболистите на мениджъра Брайън-Бари-Мърфи инкасираха ново попадение.

Този път точен бе Матю Лонгстаф след асистенция на Мат Ричи. Мигел Албирон направи резултата 3:0 в полза на домакините в 26-ата минута след пас на Карл Дарлоу.

В заключителните моменти от мача Нюкасъл вкара четвърти гол, дело на Жоелинтон. Попадението на утехата за Рочдейл реализира Майкъл Джордън Уилямс, а с него той оформи и крайния резултат.

В друг мач Шрюзбъри надделя трудно над Бристол Сити и си осигури мач срещи световния клубен шампион Ливърпул в четвъртия кръг.