Рома очаквано би и Дженоа вижда все по-ясно Серия Б

"Вълците" влязоха в топ 4 след успех с 3:1

Рома спечели с 3:1 гостуването си на Дженоа. Ченгис Юндер и автогол на Давиде Бираски дадоха аванс на „римските вълци“, преди Горан Пандев да намали за „грифоните“ в заключителните секунди на първото полувреме. През втората част Един Джеко оформи крайният резултат на „Луиджи Ферарис“.

Гостите стартираха мечтано. В 6-ата минута Лоренцо Пелегрини центрира остро в наказателното поле, където много елегантно Ченгиз Юндер отклони в мрежата на Матиа Перин.

В 35-ата минута Паоло Гильоне стигна първи до една отби от защитата на гостите топка, но изстрелът му с глава бе много слаб и Лопес улови.

Четири минути по-късно Лоренцо Пелегрини стреля от фаул над напречната греда.

В заключителните минути на първото полувреме Рома нанесе втори удар. В 44-ата минута Леонардо Спинацола навлезе в наказателното поле, финтира съперник и опита центриране към Един Джеко, но бранителят на „грифоните“ Давиде Бираски имаше нещастието да засече топката в собствената си мрежа.

Дженоа стартира активно втората част и в 58-ата минута можеше равенството да бъде възстановено. Едуардо Голданига засече с глава центриране в наказателното поле, но Пау Лопес решително изби топката в напречната греда и запази мрежата си суха.

В 63-ата минута Матиа Перин спаси опасен удар на Жордан Верету. Постепенно Рома взе отново инициативата и нанесе нов удар. В 74-ата минута Лоренцо Пелегрини изведе красиво Един Джеко зад гърба на защитата. Капитанът на „римските вълци“ овладя и хладнокръвно реализира в мрежата на Матиа Перин.

Дълбоко в добавеното време Горан Пандев можеше да върне още едно попадение, но изстрелът му в долния ляв ъгъл бе отразен решително от Пау Лопес.

След успеха Рома се изкачи на четвъртото място в Серия А с актив от 38 точки и седем по-малко от градския съперник Лацио. Следващата седмица предстои „римското дерби“. От своя страна Дженоа все повече е застрашен от изпадане в Серия Б, след като заема 19-ата позиция с едва 14 точки.