ИЗВЪНРЕДНО: Гришо научи съперника си за втория кръг в Мелбърн

Григор Димитров вече научи името на следващия си съперник на Australian Open. Това ще бъде американецът Томи Пол. 80-ият в световната ранглиста елиминира в първия кръг аржентинеца Леонардо Майер, за да си уреди среща с Гришо. Мачът между двамата бе доста оспорван и завърши при резултат 4:6, 6:4, 6:4, 6:4 за Пол. Срещата продължи 2 часа и 41 минути.

В същото време повечето фаворити записаха убедителни победи в срещите си от първия кръг днес. Доминик Тийм спечели в три сета своя мач срещу Адриан Манарино. 5-ият поставен германец показа по-стабилна игра от своя опонент и успя да сломи съпротивата му с 6:3, 7:5, 6:2 за 2 часа и 23 минути.

Още по-категоричен успех записа и 32-ият поставен Милош Раонич. Канадецът помете италианеца Лоренцо Джустино с 6:2, 6:1, 6:3 за малко повече от час и половина игра. Във втория кръг Раонич ще има за съперник чилиеца Кристиан Гарин, който победи с 6:4, 6:3, 6:4 италианеца Стефано Таваля.

Финалистът от 2018 година Марин Чилич се разправи в три сета - 6:3, 6:2, 6:4 с французина Корентен Муте. Така 31-годишният хърватин се класира за втория кръг, където го чака друг французин в лицето на Беноа Пер. Той стигна до тази фаза по доста по-трънлив път, като постигна изстрадана победа с 6:4 3:6, 6:3, 6:7(2), 6:0 над Седрик-Марсел Щебе.

За втория кръг се класира и Фабио Фонини. Италианецът обаче трябваше да се бори със зъби и нокти за мястото си в тази фаза. №12 в схемата на турнира се наложи с 3:2 сета над Райли Опелка за 3 часа и 46 минути. Фонини обаче трябваше да направи обрат, след като загуби първите два сета, за да стигне до крайния успех с 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(5). Така той чака победителя от двойката Александър Бублик - Джордан Томпсън.