Тийн сензация детронира шампионката на Australian Open

Коко Гоф се наложи с 6:3, 6:4 над поставената под №3 Наоми Осака

Тийндейжърката Коко Гоф (САЩ) детронира миналогодишната шампионка Наоми Осака (Япония) в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. 15-годишната дебютната на "Мелбърн Парк" Гоф триумфира срещу поставената под номер 3 Осака с 6:3, 6:4 за 67 минути.

Американката взе първия сет с единствен брейк в осмия гейм. Във втората част двете си размениха ранни пробиви, но в седмия гейм Гоф отново проби и това се оказа решаващо. Японката нямаше добър ден, като направи 30 непредизвикани грешки и спечели едва 33 процента от точките при вкаран втори сервис.

"Невероятно е. Преди две години загубих в първия кръг при девойките, а сега съм тук при жените и победих шампионката от миналия сезон. Спечелих първия сет, взех аванс и във втория. Стараех се да се боря за всяка следващата точка и да не мисля за резултата. Още не мога да повярвам на това, което се случва", коментира Гоф в интервюто си на корта след двубоя.

Феновете за Димитров срещу Алкарас: Все едно гледахме Федерер от най-добрите му години