ОБЗОР: ЦСКА озори шампиона Нефтохимик

Дунав прекъсна негативна серия, Добруджа срази Пирин, вижте резултатите от днешните мачове във волейболната Суперлига

ЦСКА измъчи шампиона Нефтохимик, но загуби с 2:3 (21:25, 25:21, 20:25, 25:20, 13:15) в мач от 12-ия кръг на волейболната Суперлига. Двубоят се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

В първия гейм Нефтохимик дръпна с три точки за 8:5. Гостите успяха да поддържат разликата до края на частта и поведоха. Въпреки че направиха доста грешки от начален удар, бургазлии успяваха да затруднят посрещането на ЦСКА. Във втората част домакините натиснаха със сервис,  блокадата на "червените" също работеше и ЦСКА изравни.

Третият гейм предложи доста емоции. ЦСКА поведе със 7:3, но бургазлии изравниха и дръпнаха с 11:9. След серия от начален удар на Петър Христов авансът на гостите стигна до 6 точки, което бе достатъчно и Нефтохимик отново излезе напред в резултата. Четвъртата част бе много оспорвана. В края ЦСКА имаше силни моменти, поведе с 20:17 след ас на Станков, задържа аванса и стигна до тайбрек.

В него Нефтохимик започна по-добре с преднина от 3:0 при сервис на Добромир Димитров. Двата тима смениха полетата при 8:4 за гостите. ЦСКА изравни при 10:10, но Нефтохимик дръпна с 14:12 и взе срещата.

Добруджа 07 започнаха успешно в пролетния дял от Суперлигата. Тимът, воден от Петър Шопов, надигра като домакин Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:18 ) в мач, който се игра в зала „Добротица“.

Така Добруджа записа осма победа в шампионата, като с четири загуби и 25 точки временно се изкачи на четвърто място в таблицата. Съставът на Пирин заема девета позиция с четири победи, осем загуби и 14 точки.

Дунав (Русе) прекъсна негативната си серия в Суперлигата, след като надигра категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) в зала "Арпезос" в родопския град.

Русенци се изкачиха на седмо място, като имат 15 точки в актива си (5 победи, 7 загуби). Арда остава на предпоследното 11-о място с 4 точки (1 успех, 11 поражения).