ОБЗОР: ЦСКА взе само гейм от Хебър

Добруджа измъкна инфарктна победа в дербито с Марек

Хебър остава непобеден от началото на 2020 година. В среща от от 15-и кръг на волейболната Суперлига при мъжете тимът, воден от Атанас Петров, надигра ЦСКА с 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:22). Мачът се игра тази вечер в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Домакините спечелиха първите два гейма, ЦСКА взе третия, но нямаше сили за повече.

За Хебър Брадли Гънтър бе най-резултатен с 19 точки (3 аса, 1 блокада). Александър Ляфтов отбеляза 15 точки (4 аса), а Николай Къртев добави 11 точки (3 аса, 2 блокади).

За ЦСКА Димитър Димитров също завърши с 19 точки (1 ас), Христо Цветанов реализира 12 точки (1 ас, 6 блокади), а Мартин Павлов записа 11 точки (3 блокади).

В следващия кръг Хебър гостува на Монтана. През седмицата, на 12 февруари, ЦСКА има отложен мач с Дунав в София, а три дни по-късно приема Пирин.

Добруджа 07 се поздрави с 11-а победа в Суперлигата, след като надделя драматично с 3:2 (25:19, 25:22, 30:32, 21:25, 15:10) при гостуването си на Марек Юнион-Ивкони. Двубоят в Дупница продължи повече от два часа и половина.

Добричлии са трети в таблицата с 33 точки (11 успеха, 4 поражения), дупничани са пети с 28 точки (9 победи, 6 загуби).

В следвашия кръг Добруджа среща Левски в зала "Добротица", на 15 февруари (събота). Марек играе срещу Арда (Кърджали) навръх 14 февруари.

Шампионът на България Нефтохимик 2010 пък записа шеста поредна и общо 13-а победа. Волейболистите на Николай Желязков надиграха без проблем като гости Славия с 3:0 (25:9, 25:14, 25:15) в  зала "Панайот Пондалов".

Бургазлии са лидер във временното класиране с 39 точки (13 победи, 2 загуби), "белите" са на последното 12-о ясто с 2 точки (1 успех, 13 поражения).

Гостуващият тим доминираше напълно в първата част и поведе лесно след 25:9. В началото на следващите две части играта бе равностойна, но постепенно състезателите на Нефтохимик оформиха стабилна преднина. Тя се запази до края и успехът бе факт след 68 минути игра.