Дузпа в последната минута спаси Ювентус (СНИМКИ)

Домакините бяха по-добрият отбор през цялата среща

Милан и Ювентус завършиха при резултат 1:1 в много напрегнат и любопитен първи мач от втория полуфинал на Купата на Италия.

Домакините бяха по-добрият отбор през цялата среща и въпреки множеството създадени шансове стигнаха до едва едно попадение. То беше дело на Анте Ребич в 61-та минута, но в последната минута на срещата Кристиано Роналдо от дузпа осигури равенството преди ответното гостуване на „Алианц Стейдиъм".

"Росонерите“ можеха да открият още във 2-ата минута, когато Кесие стреля от около 25 метра, но топката премина покрай гредата. Три минути по-късно и Буфон се намеси след изстрел на Анте Ребич. В 11-ата минута Ибрахимович опита ефектно отиграване с пета, но не намери очертанията на вратата. Ветеранът на вратата на Юве трябваше да се намесва и при шута на Калабрия в 23-ата минута, както и при изстрела на Ребич пет минути по-късно.

В 30-ата минута Ибрахимович получи жълт картон за нарушение срещу Де Лихт, което ще му попречи да вземе участие в реванша в Торино. В 36-ата минута и Джанлуиджи Донарума показа добър рефлекс след диагнален изстрел по земя на Хуан Куадрадо. В 43-ата минута и Тео Ернандес получи жълт картон, като той също ще пропусне реванша. Стефано Пиоли не остана доволен от решението на съдията и също получи картон за реакцията си.

И второто полувреме започна с натиск на домакините. В 60-ата минута Ибрахимович получи пас в наказателното поле и стреля, но Буфон отново спаси. Минута по-късно обаче „росонерите“ стигнаха до попадение.  Чалханоолу центрира за Ребич в наказателното поле и той отблизо засече топката във вратата за 1:0.

В 65-ата минута се стигна до намесата на ВАР, след като гостите поискаха дузпа за удар с ръка срещу Куадрадо. В 69-ата минута реферът Паоло Валери извади поредният жълт картон, този път за Саму Кастийехо, който също ще пропусне ответния мач в Торино. В 72-ата минута Милан остана в намален състав на терена, след като Тео Ернандес извърши  нарушение срещу Пауло Дибала и получи втори жълт картон.

В първата минута на добавеното време звездата на гостите Кристиано Роналдо изравни резултата от дузпа.

Алегри: Целта ни е Шампионска лига