Дел Потро се справи с Ханеску в Монреал, чака Надал или Петцшнер

Аржентинският тенисист Хуан Мартин дел Потро преодоля 3-ия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Монреал.

Номер 6 в основната схема на „Роджърс Къп” записа успех срещу румънеца Виктор Ханеску с 2:1 сета (3-6, 6-3, 6-4).

Битката на двамата гиганти бе изключително оспорвана. В първия сет доминираше Ханеску и закономерно поведе с 1:0 след 6-3 гейма. Румънецът започна отлично и втората част като проби сервиса на Дел Потро.

Аржентинецът обаче показа, че не случайно е в топ 10 на АТP, успя да върне пробива, а в последствие и изравни резултата в мача след 6-3. В решителната трета част номер 6 в схемата спечели подаването на Ханеску при 3-2, поведе с 4-2, за да затвори мача след 6-4.

Следващ съперник на Дел Потро, в ¼-финалната фаза на надпреварата, ще бъде победителят от мача между победителя от 2008-а Рафа Надал и германеца Филип Петцшнер.