Локо (Пд) с класика над Добруджа за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха с 3:0 на стадион "Дружба"

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Добруджа с 3:0 в първи 1/4-финал за Купата на България. Двубоят не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, но "смърфовете" взеха това, за което бяха пропътували пътя до Добрич.

Здравко Лазаров откри за гостите през първата част, а през втората се разписаха Аласан Н'Дайе и Крис Гади.

В 30-ата минута Локомотив поведе. Вратарят на домакините Алекс Конов подари топката на Здравко Лазаров, който се възползва от грешката на стража на Добруджа и прати топката в мрежата му за 1:0.

В края на полувремето Малинов остана сам срещу Господинов, но стреля високо над вратата.

Само шест минути след началото на втората част "смърфовете" удвоиха преднината си. Крис Гади намери Аласан Н'Дайе в наказателното поле и полузащитникът, останал на празна врата, без проблеми реализира.

Последваха добри минути за домакините. На терена се появи Иван Цачев, пред когото се откриха две чисти положения за гол, но и двата удара на нападателя попаднаха в тялото на Господинов.

В 75-ата минута Локомотив отбеляза и трети гол. Гади получи топката в наказателното поле, справи се с 4-5 противникови защитници и прати топката в долния десен ъгъл на Конов.

Така тимът на Александър Станков си осигури солиден аванс преди реванша на "Лаута", който ще се състои на 20 март.

Женският ни национален отбор домакинства на "Александър Шаламанов"