Беласица и Спартак Плевен завършиха наравно 1:1 на Цар Самуил

Беласица и Спартак Плевен завършиха наравно 1:1 на Цар Самуил

На стадион Цар Самуил в мач от 4-ти кръг Втора лига се срещнаха отборите на ОФК Беласица и Спартак Плевен.

Срещата започна с натиск на домакините, но неочаквано първи откриха резултата гостите чрез Монир Хакам Ал Бадарин в 12-та минута1 който от 15 метра изпрати технично топката в далечния ляв ъгъл на Кирил Георгиев за 0:1. До края на полувремето натискът на петричани продължи, но неточните удари на нападателите бяха причина да не се стигне до изравнително попадение.

През втората ча  на срещата се извършиха смени и в двата мита. Играта се диктуваше отново от футболистите на Беласица. В 47-ма минута след центриране отляво Константин Йорданов с глава простреля вратаря Илиян Илиев за 1:1. Това окрили петричките футболисти, които заиграха в половината на гостите. Влезлите в игра Андон Гущеров и Ирфан Садик освежиха нападението ,но все нещо не достигаше на домакините да вкарат второ попадение.

В 80-та минута влезлия Ирфан Садик разтресе напречната греда на гостите. Минута по-късно Атанас Карачоров бе спънат в наказателното поле на Спартак, но главния съдия се направи на разсеян и не отсъди явна дузпа в полза на Беласица. В 85-та минута червен картон получи Яни Пехливанов от гостите, които доиграха срещата с човек по-малко. Последният съдийски сигнал на главния съдия Борис Попов дойде при резултат 1:1, който не отговаря на показаната игра от страна на футболистите, на Беласица, които с показаната игра на терена можеха да вземат три, а не само една точка.

Дублиращите отбори на ЦСКА и Лудогорец с реми във Втора лига

Александър Маринов пропусна да донесе успеха на "орлите"

Владимир Манчев: Ще продължим да подобряваме играта

Старши треньорът на Миньор (Перник) Владимир Манчев сподели мнението си за днешния двубой на тима срещу Пирин (Благоевград). „Чуковете“ и „орлетата“ завършиха наравно 0:0 в последния си мач за тази календарна година.

Янтра и Черноморец затвориха полусезона с две нули

В друга среща от кръга Вихрен победи с 3:2 като гост Спартак Плевен.

Дунав победи трудно Локо ГО с 1:0 като гост (ВИДЕО)

Тимът на Дунав победи драматично Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 при гостуване в мач от 19-ия кръг на Втора лига

Фратрия приключи годината с ценна победа над Хебър (ВИДЕО)

Отборът на Фратрия се наложи над Хебър с 3:2 в интригуващ двубой от последния за 2025 година - 19-и кръг на Втора лига

Беласица се раздели с петима футболисти, приключи тренировъчния процес по-рано от планираното

Беласица (Петрич) приключи с тренировъчния си процес седмица по-рано от планираното

Община Габрово ще работи за еднократни финансови субсидии за Янтра и Чардафон

На извънредно заседание Общински съвет – Габрово ще разгледа предложение за еднократни финансови субсидии за два футболни отбора - Янтра и Чардафон

Ел-Хатиб ще свири дербито Миньор Перник - Пирин във Втора лига

Съдийската комисия към Българския футболен съюз обяви назначенията за 19-ия кръг на Втора лига

Дубълът на Лудогорец не остави шансове на Марек

Дублиращият отбор на Лудогорец не остави никакви шансове на Марек и го победи с категоричното 4:0 в Разград