ЦСКА отмъсти на Лукойл Нефтохимик за загубата от Левски Сиконко

ЦСКА победи прекия си конкурент за първото място в Националната волейболна лига – Суперлига с 3:1 гейма(23:25, 25:21, 27:25, 25:13). Шампионите започнаха мача трагично и нищо от това, което показаха в първия гейм не предвещаваше такъв бляскав финал за момчетата на Сашо Попов. Възпитаниците на Северин Димитров успьха да вземат първата част сравнително леко, въпреки рлазликата от само две точки - 25:27. Вторият гейм вървеше точка за точка, но в ключов момент от гейма волейболистите на ЦСКА успяха да се мобилизират и да поведат на своя съперник. В крайна сметка геймът завърши при резултат 25:21 за домакините от ЦСКА.

ЦСКА победи прекия си конкурент за първото място в Националната волейболна лига – Суперлига с 3:1 гейма(23:25, 25:21, 27:25, 25:13). Шампионите започнаха мача трагично и нищо от това, което показаха в първия гейм не предвещаваше такъв бляскав финал за момчетата на Сашо Попов. Възпитаниците на Северин Димитров успьха да вземат първата част сравнително леко, въпреки рлазликата от само две точки - 25:27.

Вторият гейм вървеше точка за точка, но в ключов момент от гейма волейболистите на ЦСКА успяха да се мобилизират и да поведат на своя съперник. В крайна сметка геймът завърши при резултат 25:21 за домакините от ЦСКА.

Третата част бе най-оспорвана. Именно във финала на гейма Лукойл Нефтохимик се пропука и не успя да затвори гейма, след като водеше с 24:22 точки. Червените волейболисти, които днес бяха облечени в черно успяха да изравнят и да излъжат съперника си за 27:25.

В четвъртата част, която се оказа и последна за мача, Иван Зарев най-накрая показа защо е в редиците на шампионите. четири поредни начални удара на разпределителя на ЦСКА се оказаха непосилни за защитата на Лукойл Нефтохимик и това позволи на шампиона да направи една сериозна разлика в точките. Това се оказа смазващо за бургазлии, които до края на гейма буквално не знаеха къде се намират и правеха грешка след грешка, за да завършат частта само с 13 отбелязани точки.
Така, краен резултат от дербито, което двата отбора трябваше да играят още в първи кръг на сезона – 3:1 гейма и два отбора начело в таблицата преди началото на втория полусезон на 9 януари - ЦСКА и Лукойл Нефтохимик.