Хокей: ЦСКА и Левски бе прекратен заради побой над съдии

Вечното дерби от 3-ия кръг в първенството на България по хокей на лед между ЦСКА и Левски не завърши. Двубоят беше прекратен 4:35 минути преди края заради побой над съдиите Микулаш Фурнаджиев и Димитър Симов от страна на играча на "червените" Ивелин Тодоров. Срещата по нищо не предвещаваше скандалния си завършек.

В третата минута двубоят беше прекратен за четвърт час поради проблем с електрозахранването в малката зала на Зимния дворец. След пускането на тока ЦСКА имаше пълно прeвъзходство и поведе с 3:0 до края на първата третина с голове на Петър Михов, Страшимир Монов и Симеон Радков. В началото на втората част Георги Димитров от Левски намали на 1:3, след което последваха нови два гола на "червените" на Константин Лютов и Лъчезар Гюмов и в 25-ата минута ЦСКА водеше с 5:1.

След това инициативата премина изцяло в Левски. С агресивна и нападателна игра "сините" стигнаха до пълен обрат след 4 безответни гола. До края на втората третина резултатът стана 5:5 след попадения на Иван Маринов, Георги Бангеев, Георги Маждраков и Георги Димитров. До средата на последната част Маждраков реализира още два гола, за да оформи хеттрика си, а Левски поведе със 7:5. След това започнаха грозните сцени на игрището.

В 50-ата минута Стоян Тодоров от ЦСКА атакува брутално вратаря на съперника Теодор Понтев. Играчите на Левски се втурнаха да защитят стража си и започна спречкване между състезателите на двата отбора, което прерасна в масово сбиване. В мелето играчът на "червените" Симеон Радков изрита с кънка в главата падналия на леда Стефан Стефанов от Левски. След като се нещата на леда се поуспокоиха, съдиите отстраниха до края на двубоя виновниците за инцидентите Тодоров и Радков, както и Мирослав Павлов от Левски.

Малко по-късно играчите на ЦСКА претендираха, че са реализирали гол, въпреки че шайбата не премина голлинията. В спора със съдиите други двама играчи на тима Константин Лютов и Радослав Бонев атакуваха арбитъра Димитър Симов, блъснаха го и го събориха на леда. Те също бяха отстранени до края на двубоя. В 55:25 минута Левски вкара осми гол, дело на Георги Бангеев.

От ЦСКА поискаха поведението да не бъде зачетено, тъй като според тях шайбата е влязла във вратата отстрани през скъсано парче от мрежата. В спора Микулаш Фурнаджиев и Димитър Симов бяха свалени на игрището с юмручни удари от Ивелин Тодоров. Фурнаджиев се принуди да потърси лекарска помощ и е със съмнение за фрактура на носа. При така създалата се обстановка артибрите решиха да прекратят срещата.

Общата наказателно време за играчите на ЦСКА до прекъсването на двубоя беше 135 минути, а на Левски - 33 минути. Очаква се Дисциплинарната комисия към БФХокей на лед да вземе решение какви да бъдат санкциите за провинилите се най-късно до утре. Следващата среща от кръга е на 13 януари между Славия и Левски.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1