Лудогорец обърна Берое скандално (видео)

Съдията Стефан Спасов стана главно действащо лице в Стара Загора

Лудогорец постигна първа победа в „А” група. Разградчани обърнаха Берое в Стара Загора през второто полувреме и спечелиха с 2:1. Двубоят обаче беше съпътстван от спорни ситуации. В повечето случаи домакините имаха претенции към отсъжданията на главния рефер Стефан Спасов. Най-сериозни бяха протестите в 93-ата минута, когато топката срещна ръката на Мирослав Иванов в наказателното поле на Лудогорец, но съдията не видя дузпа.

Иначе Станислав Бачев откри резултата с глава в 29-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Димо Бакалов изравни в 59-ата след извеждане на Марселиньо. Станислав Генчев донесе успеха на Лудогорец от дузпа в 76-ата минута.

Лудогорец започна по-добре. Ударите на Светослав Дяков и Марселиньо обаче не намериха очертанията на вратата. Бразилецът Марселиньо най-често тормозеше защитата на домакините до 30-ата минута. Опитите му да стори нещо опасно пред вратата на Теменлиев обаче не се увенчаха с успех.

След превеса на гостите дойде 29-ата минута, когато шансът се усмихна на Берое. Чипилов центрира от ъглов удар във вратарското поле, където Станислав Бачев засече с глава в мрежата.

Пет минути по-късно Берое можеше да покачи аванса си. Златинов изпълни свободен удар с остро центриране, Бачев отклони кълбото, което срещне гредата и излезе в аут.

После шут на Петър Димитров профуча на сантиметри над гредата. Последният имаше още една възможност в 40-ата минута, когато остана сам срещу Голубович, но вратарят прояви успешно, изчиствайки в корнер.

Така дойде почивката.

Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев реагира и пусна в игра Ярабица, а извади Гулдан.

Гостите стигнаха до изравнително попадение в 59-ата минута, когато Марселиньо изведе Димо Бакалов, който стреля технично покрай Теменлиев за 1:1.

Берое имаше възможност отново да излезе напред в резултата в 70-ата минута, когато Веселин Пенев засече центриране на Петър Димитров, но рикошет спаси вратата на Лудогорец.

Кулминацията настъпи в 76-ата минута, когато Станислав Бачев получи втори жълт картон, а гостите – право да изпълнят дузпа. Станислав Генчев стреля в средата на вратата и излъга Теменлиев, който се хвърли вляво.

Берое се хвърли на финален щурм и в добавеното от Стефан Спасов продължение топката срещна ръката на Мирослав Иванов, но реферът от Перник не видя дузпа. При следващата атака Абушев и Голубович влязоха в съприкосновение, но Спасов свири край.

Така след хикса с Локомотив (Пд) на старта на първенството, Лудогорец постигна първа победа в елита.