Първият срещу последния в дерби срещата на Англия между Тотнъм и Ливърпул

На Уайт Харт Лейн се изправят последният в класирането Тотнъм срещу непобедените този сезон Ливърпул.
Тотнъм разполага с актив от шест спечелени точки за този сезон. Четири от тези шест дойдоха под ръководството Хари Реднап, който замени Хуанде рамос на треньорския пост.
След знаменателното равенство в лондонското дерби тази седмица, шпорите се изправят срещу червените от Ливърпул в търсене на втора поредна домакинска победа, след 2:0 срещу Болтън тази събота.
Майкъл Доусън продължава да изтърпява наказание, но Ледли Кинг се завръща след отсъствието си на Емиратс. Очаква се Реднап да даде почивка на Алан Хътън или Ведран Чорлука. Аарън Ленън ще очаква старт сред титулярите след като отбеляза изравнителното попадение срещу Арсенал, доакто Дарън Бент представлява вероятен заместник на Роман Павлюченко.
Ливърпул продължи победната си серия, след триумфа над Челси (1:0), с победа срещу Портсмут в междинния кръг на Премиершип със същия резултат. Червените спечелиха последните си пет шампионатни срещи, сред основните цели на отбора ще бъде консолидиране на лидерската позиция.
Рафа Бенитес ще разполага с услугите на Алберт Риера, Даниел Агер, Хавиер Масчерано и Роби Кийн. Риера бе извън стартовия състав поради лека мускулна травма, но се очаква да бъде напълно възстановен и да заеме мястото на Раян Бабел в титулярния състав.
Сами Хупия, Лукас Лейва и Джърмейн Пенант ще бъдат част от разширения състав, но звездата на Ливърпул Фернандо Торес остава под въпрос. Испанецът пропусна последните четири срещи за тима си, като вероятността да пропусне двубоя с Атлетико Мадрид в Шампионската лига, поради контузия в ахилесовото сухожилие, остава напълно реална.
Уайт Харт Лейн ще е домакин на сблъсъка, започващ от 19:30 българско време тази събота.