Кордоба спаси Интер в голов трилър

Нерадзурите отново лидери след инфарктния успех

Интер успя да победи Реджина с 3:2 в инфарктен мач в първата среща от десетия кръг на италианското калчо.

Домакините започнаха по-активно срещата, като в първите минути Виджиани застраши вратара на Жулио Сезар, който обаче се намеси перфектно в ситуацията. В 9-ата минута след пас на Ибрахимович Майкон проби през отбраната на Реджина и откри резултата, като грешка в случая за гостите допусна Кампаньоло. Реджина се опита да изравни, но ударът на Кола бе твърде слаб и Сезар пак бе на мястото си.

Марио Балотели пропусна да удвои резултата след перфектно изпълнения в 18-ата минута, а в 23-ата минута френският национал Виейра удвои резултата, след като премина през зоната на Кампаньоло и със силен и нисък удар вкара топката във вратата. Домакините стигнаха бързо до две попадение, които бяха дело на Коца в 34-ата минута и Бриенца в 53-ата минута. Иван Кордоба вкара победния гол на Интер в 90-ата минута. След тази победа Интер си върна лидерската позиция с 21 точки, като е с мач повече.