Сантандер съкруши Валенсия на "Местая"

Африканец бутна хеттрик на "прилепите"

Закъсалият тим на Расинг Сантандер изненадващо победи с 4:2 намиращия се в подем тим на Валенсия на собствения му стадион "Местая". Това стана в мач от деветия кръг на испанската Лига "BBVA".

Домакините започнаха по-силно мача, но още в първите минути звездата на тима Давид Вия пропусна две много изгодни положения, като в едната ситуация бе изведен сам срещу вратаря. В 24-ата минута на срещата след една от редките атаки на гостите и нескопосано избиване на вратаря Ренан, Мохамед Чите довкара топката в мрежата, за да изведе Сантандер напред в резултата. В 28-ата минута на срещата Давид Вия изравни, след като съдията даде спорна дузпа в полза на домакините. Чите, който бе най-добрият в тази среща, изведе гостите напред в резултата в 49-ата минута, но в 70-ата минута Хоакин изравни. През последните 10 минути на срещата гостите нанесоха своя решаващ удар, като неговото начало даде отново Чите, който вкара своя хеттрик и направи 3:2 в полза на Сантандер в 80-ата минута, а само пет минути по късно Албелда си отбеляза автогол, за да оформи крайното 4:2.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1