Труден старт за ЦСКА в плейофите и успешен дебют за Брунко Илиев начело на Левски

Шампионът на България ЦСКА победи запътилия се към изпадане от Суперлигата отбор на Черно море БАСК (Варна) с 3:2 (25:12, 23:25, 25:18, 20:25, 15:11) в първия четвъртфинален плейоф между двата отбора, , който се игра зала „Васил Симов” в София.

В първия гейм „червените” бяха безапелационни за 25:12, но във втория гостите показаха, че нямат намерение да се предават. Те поведоха от самото начало и си донесоха 3 поредни геймбола при 21:24, от които домакините успяха да спасят само първите два.
В третия гейм ЦСКА отново бе категоричен и не изпусна водачеството в резултата през цялото време, за да достигне до 25:18.
Моряците тръгнаха шеметно в четвъртата част и поведоха с 6 точки разлика още преди първия технически таймаут. Червените обаче започнаха малко по малко да топят аванса на своите гости и сведоха резултата до 18:19. Но силите им в този гейм бяха дотук - 20:25. В тайбрека Черно море не успя да стигне до сензационен успех и ЦСКА спечели безпроблемно с 15:11.

Така ЦСКА поведе в серията с 1:0, а вторият мач е утре от 14:00 часа, отново в зала „Васил Симов”.

Марек Юнион Ивкони  загуби от Пирин Балканстрой (Разлог) у дома с 2:3 (20:25, 18:25, 25:20, 25:20, 13:15) първия четвъртфинален плейоф за Суперлигата на България между двата отбора.

След като възпитаниците на Мирослав Живков взеха преднина от два гейма, домакините тръгнаха да обръщат мача и успяха да изравнят за 2:2. В тайбрека обаче по-настоятелни бяха разложани и поведоха в серията с 1:0.

Вторият мач от серията е в събота от 17:30 часа в Разлог.

Въпреки проблемите с електричеството, които имаше в зала ”Сиконко” преди мача, отборът на Левски Сиконко нямаше никакви проблеми да победи този на Монтана с 3:0 (25:20, 25:20, 25:19.

„Сините” отново играха с Деян Нинов като либеро, вместо болния титуляр Владислав Иванов. Разпределителят Георги Братоев, макар и да загряваше наравно с останалите, избягваше да скача и не влезе в игра, тъй като контузията на глезена му явно не е съвсем отшумяла.

Посрещането на гостите беше много слабо, което улесни максимално играчите на Брунко Илиев при неговия нов дебют като старши треньор на Левски, и направи мача доста скучен за гледане.

Вторият мач от серията е в събота от 17:00 б.в. в Монтана.

Отборът на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) победи у дома Арда (Кърджали) с 3:0 (27:25, 25:21, 25:19) и поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната плейофна серия за мъжката Суперлига на България.

Мачът обаче можеше да тръгне в съвсем различна посока, ако гостите бяха удържали преднината, която имаха при 20:23 в първия гейм. Тогава две грешки в атака на Невен Нешев и една на Златан Йорданов доведоха до равенство, което окрили подопечните на Северин Димитров и те успяха да затворят на 27:25. След това и психологическото предимство беше на тяхна страна, което им помогна да победят и в останалите две части.

Топреализатор на мача стана диагоналът на Нефтохимик Младен Младенов, който завърши с 20 точки. За Арда най-много направи Златан Йорданов с 14.

Вторият мач от серията е в събота от 18:00 б.в. в Кърджали.