Здравко Лазаров се завърна с гол и асистенция за ЦСКА в контролата срещу Балкан (Ботевград)

Здравко Лазаров, който днес се завърна от контузия в състава на ЦСКА, се отличи с гол и асистенция за своя тим в контролната среща с отбора на Балкан (Ботевград). „Армейците” спечелиха мача, игран на спортната база в Панчарево, с 3:0 като Лазаров асистира за откриването на резултата още в петата минута

Здравко Лазаров, който днес се завърна от контузия в състава на ЦСКА, се отличи с гол и асистенция за своя тим в контролната среща с отбора на  Балкан (Ботевград). „Армейците” спечелиха мача, игран на спортната база в Панчарево, с 3:0 като Лазаров асистира за откриването на резултата още в петата минута.

Електричката пласира точно центриране от корнер, което бе реализирано от надскочилия отбраната на Балкан, Виктор Морозс. След гола ЦСКА се установи като отборът диктуващ темпото на терена.

Останалите попадения също паднаха в рамките на първата част, като в 37-ата минута Лазаров отбеляза завръщането си на терена, отбелязвайки след извеждащо подаване на Бранеков. Резултатът доби класическо изражение в 42-ата, когато Събев овладя отбита от отбраната на Балкан топка и се разписа със силен изстрел от границата на наказателното поле.

През второто полувреме темпото на игра поспадна, а Любослав Пенев даде шанс за изявя на всички от резервната си скамейка. На терена след час игра влязоха Петров, Машадо, Котев, Янчев, Мигел, Саидходжа и Удоджи. Срещата доиграха единствено Минев, Бранеков, Маркес и Морозс.

Сред 200-те зрители, които изгледаха двубоя бе и аржентинският нападател Херман Пиетробон. Той дори не взе участие в тренировките на „червените”.

OФИЦИАЛНО: Големи буферни зони за ЦСКА - Левски