Левски надделя драматично над ЦСКА с 3:2 и поведе с 1:0 в сблъсъка за титлата

Отборът на Левски Сиконко победи драматично вечния съперник ЦСКА с 3:2 гейма (25:22, 16:25, 22:25, 25:19, 15:13) в първия финален сблъсък от Националната волейболна лига за мъже, предаде репортер на Novsport.com. Двубоят се игра в зала „Васил Симов” в София и до последно държа в напрежение любителите на волейбола у нас.

Отборът на Левски Сиконко победи драматично вечния съперник ЦСКА с 3:2 гейма (25:22, 16:25, 22:25, 25:19, 15:13) в първия финален сблъсък от Националната волейболна лига за мъже, предаде репортер на Novsport.com. Двубоят се игра в зала „Васил Симов” в София и до последно държа в напрежение любителите на волейбола у нас, които бяха изпълнили залата до краен предел.

Срещата бе изключително драматична, след като шампионите загубиха първия гейм, направиха отлични следващи 2 части, в които бяха с класа над съперника си,  и обърнаха резултата в своя полза за 2:1. След това обаче последва отпускане в редиците на момчетата, водени от Сашо Попов, съпроводени с много индивидуални грешки, които доведоха нещата до тайбрек, където "сините" възпитаници на Брунко Илиев показаха по-добра игра и логично стигнаха до победата. Дори в тайбрека не липсваха възможности за ЦСКА, но "червените" не успяха да се възползват от тях и да спечелят мача.

Първата част бе напълно равностойна, като вървеше точка за точка. В края тимът на Левски взе преднина от 2 точки, но ЦСКА успя да изравни за 20:20. Все пак „сините” записаха успех с 25:22 и поведоха с 1:0.

Във втората шампионите тотално доминираха и поведоха с 14:8. Добрата серия на „червените” продължи и се стигна до крайното 25:17.

Третият гейм също бе изключително драматичен и се реши в самия край, като ЦСКА надделя с 25:22 след 27 минути игра.

Волейболистите на Левски подобриха значително играта през четвъртата част и закономерно триумфираха в нея с 25:19.
След драматичен тайбрек, Левски стигна трудно до успех с 15:13, но в крайна сметка спечели мача.

Така "сините" поведоха с 1:0 във финалния сблъсък от Националната волейболна лига. Утре от 16.00 ч. е втората среща между двата тима, отново в зала „Васил Симов”.

Най-резултатен в отбора на ЦСКА отново бе кенийският диагонал Фелипе Мейо с 29 точки. 17 добави Иван Колев, а 15 са точките в актива на испанеца Рафа Паскуал.

За победителите от Левски Сиконко най-много точки отбеляза Методи Ананиев - 17, 15 добави отлично представилият се в тази среща Николай Учиков. Валентин Братоев пък добави 14 точки.