Юве разби Сампдория за място на 1/4-финалите за Купата (ВИДЕО)

21-годишен с отличен дебют за тима от Торино

Ювентус започна успешно защитата на Купата на Италия, след като размаза с 4:1 Сампдория в 1/8-финален мач, игран на "Алианц Стейдиъм" в Торино.

Хуан Куадрадо откри в 25-ата минута, а в началото на второто полувреме Даниеле Ругани удвои. Интригата съживи Андреа Конти в 63-ата минута, но влезлият като резерва Пауло Дибала върна спокойствието на домакините. Крайният резултат оформи Алваро Мората от дузпа в 77-ата минута.

Другата добра новина за Юве от вечерта е дебютът на младока Марли Аке. 21-годишното френско крило се появи като резерва, минута по-късно спечели дузпа, имаше още добри отигравания и се очертава като новата перла на "Старата госпожа".

В следващия кръг "бианконерите" ще срещнат победителя от двойката между Сасуоло и Каляри.

В неделя пък на торинци предстои ключово гостуване на Милан в голямото дерби от 23-ия кръг на Серия "А".