Черно море подхлъзна с лекота Локо Сф в снега (ВИДЕО)

Украинец вкара два гола напук на войната

Черно море спечели с 3:0 гостуването си на Локомотив (София) от 21-ия кръг на efbet Лига. Два гола за "моряците" заби украинецът Евгений Сердюк, който под екипа си носеше фланелка с надпис "Не на войната!". Успехът приближи тима на Илиан Илиев на точка от трети Ботев Пд. Локо остава 12-и с 19 пункта.

Началото на мача се забави заради натрупания сняг. Домакините успяха да очертаят линиите, но през цялото време продължи да вали. Черно море, който беше без наказания си треньор Илиан Илиев, удари още в петата минута. Матиас Курьор се възползва от объркване в защитата на домакините и вкара за 1:0.

Четвърт час след това Локо София получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното на Велислав Василев от Черно море. Зад топката застана Илия Димитров. Ударът му обаче беше отразен от Иван Дюлгеров.

В 29-а минута гостите вкараха втори гол. Евгений Сердюк беше изведен сам срещу Александър Любенов и не сгреши за 2:0.

В края на полувремето Курьор получи топката на перфектна позиция, но пропусна. В 58-ата минута се стигна до разбъркване пред наказателното поле на Черно море, което завърши с неточен удар на играч на Локомотив. В 67-ата минута Пинсон влезе остро в наказателното поле и стреля, но не затрудни Дюлгеров.

В ответната атака гостите от Варна стигнаха до трети гол. Александър Любенов и Катсикас не се разбраха, а топката стигна до Сердюк, който отбеляза втория си гол в мача с шут към опразнената врата.

В 75-ата минута Пабло Гарсия стреля мощно, но неточно. До края положения липсваха и Черно море заслужено спечели.

ЛОКО СФ - ЧЕРНО МОРЕ 0:3

0:1 Матиас Курьор (5)

0:2 Евгений Сердюк (29)

0:3 Евгений Сердюк (68)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКО СФ: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 14. Дейвид Малембана, 58. Октавио, 9. Илия Димитров, 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон
ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 19 Матиас Курьор, 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк