Станислав Иванов се отпуши в МЛС

Юношата на Левски вкара първото попадение за успеха с 2:0 над ДС Юнайтед

Българският нападател Станислав Иванов донесе победата като гост на Чикаго Файър с 2:0 над ДС Юнайтед в мач от 3-ия кръг на Мейджър лийг сокър. Юношата на Левски отбеляза първото попадение за своя тим в 32-ата минута, когато се възползва от асистенция на Джердан Шакири и сам срещу вратаря реализира дебютното си попадение в МЛС. 22-годишният футболист, който отново бе титуляр, бе избран и за “Играч на мача”. Габровецът остана на терена до 71-ата минута, когато отстъпи мястото си на Джонатан Борнстейн. Именно защитникът пък вкара второто попадение в 80-ата минута.

Голът на Иванов освен първи за него бе и първи за клуба му през този сезон, след като в първите два кръга Чикаго завърши 0:0 с Интер Маями и Орландо. Интересното е, че срещу тима на Гонсало Игуаин българинът удари греда, а срещу Алешандре Пато и компания създаде най-добрата възможност за своя тим. Попадението също така беше и първо допуснато от ДС Юнайтед, който беше лидер в първенството с пълен актив от шест точки и без допуснат гол.

Бившият играч на Левски кара втори сезон в МЛС, но имаше малшанс да получи контузия дни преди старта на дебютния му сезон, извадила го от строя за четири месеца. След това изигра 11 мача, шест от тях като титуляр, но през този сезон Иванов е твърд титуляр и в трите мача започна от първата минута. Чикаго вече има пет точки и продължава без загуба, докато ДС Юнайтед остана с шест точки.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)