Българка бе избрана за "Най-технична боксьорка" в Белград

Вижте какво постигнаха нашите в столицата на Сърбия

Равносметката на България на турнира при жените на 59-ото издание на международната надпревара "Белградски победник" е три златни и два бронзови медала. Станимира Петрова (54 кг), Светлана Каменова (57 кг) и Мелис Йонузова (70 кг) грабнаха титлите в своите категории в сръбската столица.

Станимира бе отличена и с приза за „Най-технична боксьорка“ на турнира. Тя грабна купата, след като демонстрира страхотно превъзходство над съперничката си на финала – Зохра Ез-Захрауи от Мароко. Родната звезда, носител на Световна титла и 3 златни медала от Европейски първенства, срази противничката си с 5:0 съдийски гласа.

Убедителни победи постигнаха още Светлана Каменова и Мелис Йонузова. Носителката на Купа „Странджа“ се справи без особени затруднения със сръбкинята Йелена Зекич на финала при 57-килограмовите. Мелис от своя страна победи друга представителка на домакините – Александра Рапаич.

Припомняме, че с бронзови медали се отличиха още две наши момичета. Трети в турнира станаха Севда Асенова (48 кг) и Златислава Чуканова (50 кг).