Евертън ще подава жалба за съдийските отсъждания срещу Ливърпул

Мърсисайдското дерби донесе много пререкания

Евертън ще отпрати запитване към организацията, отговаряща за съдиите. “Карамелите” ще искат обяснение защо реферът Стюърт Атуел не е отсъдил дузпа в мача срещу Ливърпул вчера. В началото на второто полувреме Антъни Гордън проби и навлезе в наказателното поле, където бе събоден от Жоел Матип.

Според “Атлетик” инцидентът е бил разглеждан от ВАР, но без да бъде спирана играта. Решението е било, че няма достатъчно контакт, за да бъде променено решението на рефера на терена. Според Евертън инцидентът е трябвало да бъде разгледан по-задълбочено. Осем минути след тази ситуация Ливърпул поведе, а в крайна сметка стигна до победа с 2:0.

“Това беше дузпа, но такива не се свирят на “Анфийлд”, заяви мениджърът на “карамелите” Франк Лампард. “Ако това беше Мохамед Салах пред сектора на Ливърпул, мисля, че съдията щеше да я отсъди. Имаше фал срещу Антъни”, допълни наставникът.

Това е втори случай през този сезон, в който Евертън се чувства ощетен в двубой срещу конкурент за титлата. През февруари отборът не получи дузпа след очевидна игра с ръка на Родри в края на двубоя срещу Манчестър Сити. “Гражданите” спечелиха срещата с 1:0, а по-късно от съдийската организация се извиниха на Евертън за случилото се.