Болоня отказа Рома от Шампионска лига (ВИДЕО)

"Рособлу" спря и "вълците"

За първи път от 2012 г. Болоня записа шести пореден мач без загуба в Серия "А", след като измъкна 0:0 при гостуването си на Рома.

По този начин "вълците" не вкараха гол в домакински мач срещу този съперник за първи път от 1977 година. Отборът на Жозе Моуриньо е 5-и в класирането, но на цели 10 точки зад Ювентус, а Болоня заема 13-а позиция.

Така римляните и математически изгубиха шансове за участие в Шампионска лига следващия сезон, защото до края на калчото остават три кръга. Италия ще бъде представлявана от Милан, Интер, Наполи и Юве в турнира на богатите през новата кампания.

Иначе "рособлу" продължава с чудесното си представяне, след като в предния кръг победи Интер, а преди това взе точки още от Милан и Ювентус.

Моуриньо даде шанс на доста резерви, за да запази основните си футболисти за реванша от полуфиналите в Лигата на конференциите срещу Лестър. По двата фланга започнаха Стефан Ел Шаарауи и Ейнсли Мейтланд-Найлс, а в предни позиции действаха Николо Дзанило, Карлес Перес и Феликс Афеня-Гиан.

Срещата в Рим започна много интригуващо, след като още в 1-ата минута „вълците“ поискаха дузпа заради нарушение в наказателното поле. Реферът изчака и сигнал от VAR системата, но в крайна сметка не посочи бялата точка.

Само след още 11 минути игра Рома пак поиска дузпа, но отново претенциите си останаха само претенции.

В 21-ата минута нещата се обърнаха. Футболист на Рома игра с ръка в наказателното поле, но дузпа отново нямаше.

Малко преди почивката Рикардо Орсолини влезе в наказателното поле и нанесе удар по тревата, Руи Патрисио внимаваше и отрази опита му с добро спасяване.

Спорните ситуации за дузпа продължиха и през второто полувреме.

В 51-ата минута „вълците“ отново размахаха ръце за дузпа, но претенциите не бяха уважени. Същото се случи и в 55-ата минута. Тогава играч на Болоня бе съборен в наказателното поле, но и това не бе 11-метров наказателен удар.

В 60-ата минута гостите можеха да отбележат. Марко Арнаутович пое топката в празното пространство и я прати с удар от наказателното поле малко над напречната греда.

9 минути преди края на мача Тами Ейбрахам се измъкна покрай защитника и достигна до добра позиция пред вратата. Стреля, но не успя да уцели вратата и топката излезе в аут.

В последните минути отново бе напечено. Руи Патрисио спаси вратата си след удар на Лоренцо Де Силвестри. Марко Арнаутович добави, но топката премина над вратата.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)