Азрудин Валентич: Заслужено сме на бараж

"Дойдохме за победа, но и равенството е достатъчно", каза той

Старши треньорът на Ботев Пловдив Азрудин Валентич заяви, че отборът му заслужено е стигнал до бараж за участие в евротурнирите. Пловдивчани си гарантираха минимум четвъртото място в класирането и бараж срещу седмия след нулевото равенство с ЦСКА.

"ЦСКА е в деликатна ситуация и това се отрази върху моя отбор. Това се видя в първите 5-6 минути, в които можеше да загубим мача. След първите 15 минути започнахме да играем по начина, по който искам.

Искам отборът ми да върви напред в своето развитие, а това е дълъг процес. Ако искаме да играем в Европа, трябва да се справяме по-добре.

Дойдохме тук да спечелим мача, но в крайна сметка и равенството ни е достатъчно. На фона на показаното от целия сезон заслужавахме да стигнем до плейофа за Европа", коментира Валентич.