Челси пак се издъни пред новия собственик (ВИДЕО)

"Сините" направиха 1:1 с Лестър, но си гарантира бронза

Челси извъртя 1:1 с Лестър в среща от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия. Хората на Томас Тухел доминираха, но не успяха да спечелят двубоя на „Стамфорд Бридж“. „Сините“ от Лондон запази третата си позиция и се очаква да приключат сезона на почетната стълбичка.

Гостите поведоха в мача още в 6-ата минута чрез Джеймс Мадисън, а домакините изравниха след гол на Маркос Алонсо в 35-ата минута. До края домакините натиснаха, но пропуски ги лишиха от пълен обрат.

Така Челси събра актив от 71 точки на третото място. Лестър остава на деветата позиция с 49 пункта.

Още в петата минута Зиеш профука шанс да открие резултата. Само минута по-късно обаче Джеймс Мадисон вкара за гостите. Топката попадна у него пред пеналта, шутът му вкара неподготвен Менди – 0:1.

Чалоба профука възможност за изравняване на 10-ата минута, след като Шмайхел спаси. Последва пропуск и на Тиаго Силва с глава.

Все пак в 35-ата минута Маркос Алонсо от воле от близо изравни – 1:1. Той се разписа след центриране на Джеймс в пеналта.

След почивката Челси продължи да владее инициативата. Ихиеначо от гостите обаче пропусна в 56-ата минута.

След това Челси така и не успя да стигне до пълен обрат, въпреки пълното си превъзходство. До края пропуски направиха Пулишич, Рюдигер, Рийс Джеймс и Чалоба.

В 62-ата минута Зиеш прати прекрасно центриране за Лукаку в наказателното поле, белгиецът стреля с глава и не бе никак далеч от целта.