Лудогорец разгромен от Ференцварош (ВИДЕО)

"Орлите" паднаха с 0:3

Отборът на Лудогорец допусна загуба с 0:3 от унгарския Ференцварош в контрола от лагера на тима в Австрия. Двата отбора се познават много добре, след като са се изправяли един срещу друг цели 4 пъти (2 пъти в групите на Лига Европа и 2 пъти в квалификациите на Шампионската лига). До този момент балансът от срещите между двата отбора е 1 победа за Лудогорец, 1 равенство и 2 успеха за унгарския тим, като головата разлика е 7:6 в полза на „орлите“.

Двубоят на австрийска земя започна на много ниско темпо, като унгарците опитваха да задържат топката за по-дълги периоди от време, а възпитаниците на Анте Шимунджа трябваше повече да се бранят в първите минути.

Чистите положения в срещата липсваха и в първите 20 минути имаше само по един по-опасен удар към двете врати. В началото на мача Бърнард Текпетей стреля от малко над 10 метра, но не уцели вратата, а в 20-ата минута Франк Боли отправи силен изстрел по земя по диагонала вдясно от Серджио Падт, но вратарят на българския шампион изби топката в ъглов удар.

В 26-ата минута Текпетей бе изведен зад защитата от Мануел Шоу, но завършващият изстрел на ганаеца бе слаб и топката мина встрани от вратата на Ференцварош.

Тимът на Станислав Черчесов продължи да е по-активен, но "орлите" правеха добри контраатаки, които обаче така и не се увенчаваха с успех.

В края на първата част Мануел Шоу и Франк Боли се спречкаха и се наложи съотборниците им да ги разтървават, за да не се стигне до по-сериозни ексцесии.

Второто полувреме започна по-добре за унгарския тим. Натискът на Ференцварош даде резултат в 53-ата минута. Тогава тимът на Станислав Черчесов осъществи бърза контраатака, при която Адама Траоре проби по дясното крило. Последва подаване към негов съотборник, който центрира в наказателното поле. Там Симон Слуга боксира топката, но я прати на крака на Маркиньос, който от малко по-малко от 10 метра прати топката в мрежата с десния си крак.

По-добрата игра на унгарците след почивката даде резултат в 55-ата минута, когато резервата Маркиньос откри резултата. Бившият играч на Ботев (Пловдив) се възполза от колебливо избиване на Слуга и необезпокояван прониза Слуга с удар от 7-8 метра.

В 62-ата минута Слуга изби опасен удар с глава на играч от Ференцварош, който насочи топката под напречната греда. В 80-ата минута Слуга се справи с поредна опасна атака на Ференцварош след почивката. Стражът на разградчани спаси удар по земя от десетина метра, дошъл след грешка на родния шампион при изнасяне на топката.

В 82-ата минута Ференцварош отбеляза втори гол чрез Винго. Именно той отбеляза и третия гол в последните секунди на срещата.

Лудогорец - Ференцварош 0:3

0:1 Маркиньос (53'), 0:2 Хенри Уинго (82), 0:3 Хенри Уинго (91')

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 14. Дени Групер, 5. Георги Терзиев, 24. Оливие Вердон, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 82. Иван Йорданов, 37. Бърнард Текпетей, 95. Каули Оливейра, 99. Ихинио Марин, 9. Игор Тиаго

Старши треньор: Анте Шимунджа

Ференцварош: 90. Денес Дибуш, 21. Ендре Ботка, 15. Аднан Ковачевич, Матс Кностер, 23. Лоран Пашка, 13. Андерсон Естити, 93. Айса Лайдони, 16. Кристофер Закариасен, Токмак, Адама Траоре, 70. Франк Боли

Старши треньор: Станислав Черчесов

НА ЖИВО: Пирин - Етър (СЪСТАВИ)

Сблъсъкът в Благоевград започва в 14:00ч.

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд