Кирьос с исторически успех на „Уимбълдън“ (ВИДЕО)

Австралиецът с първи полуфинал в турнир от Големия шлем

Ник Кирьос се класира за полуфинал на “Уимбълдън”.

Австралиецът достигна за първи път в кариерата си до подобен етап в турнир от „Големия шлем“, след като надигра Кристиан Гарин (Чили) с 6:4, 6:3, 7:6 (5) за 2 часа и 15 минути.

До този момент той имаше два четвъртфинала (на “Уимбълдън” през 2014-а и на Откритото първенство на Австралия през 2015-а).

За  място на финал Кирьос ще се изправи срещу победителя от срещата номер 2 в схемата Рафаел Надал – номер 21-Тейлър Фриц.

Гарин стартира мача с бърз пробив на нула, но в последствие допусна да бъде надигран от своя съперник.

Кирьос върна брейка за 3:3, а след това реализира нов и взе първия сет с 6:4.

Австралиецът реализира пробив в четвъртия гейм на втората част, за да може да затвори при 6:3.

Третият сет обаче бе най-оспорван, като двамата се нуждаеха от тайбрек, за да определят изхода му.

Ник Кирьос успя да обърне от 3:5 до 7:5 и заслужи мястото си на полуфиналите.