ЧУДЕСНО! Младежите с втора победа на Евро 2022

Отборът на Георги Младенов надви Унгария

Националният отбор за младежи до 20-годишна възраст записа втора страхотна победа на Европейското първенство, Дивизия Б, в Тбилиси, съобщи официалният сайт на БФБ. Националите изнесоха нова баскетболна лекция за едно полувреме, като този път „ученици“ им бяха връстниците им от Унгария. Тимът ни победи със 73:54 като доминира в три от четирите четвъртини на мача.

Двубоят бе равностоен в първото полувреме, като унгарците дори имаха лек превес преди почивката. През второто полувреме обаче избраниците на Георги Младенов показаха, че са по-класният и по-мотивиран отбор на терена. В третата част те допуснаха само 7 точки в коша си, а ситуацията не се промени и в заключителната четвърт. Съставът на България овладя 54 борби срещу 31, като вкара двойно повече точки в подкошието, което бе и ключово.

Така българите са вече на крачка от Топ 8 на турнира, като за момента са лидери в групата с 2 победи. В последния си мач от тази фаза те ще излязат на 20 юли срещу Ирландия, която днес среща Латвия и е с актив от една победа до момента.

Отново най-полезен в мача бе капитанът Емил Стоилов, който завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби. Лъчезар Тошков и Мартин Ангелов показаха много добра игра в гардовата линия и освен с отлични защити се отличиха и с по 13 точки, като вкараха по 3 от шест от опититe си за стрелба за 3 точки. Тошков добави и 7 борби и 4 асистенции. Константин Костадинов натрупа рано лични нарушения, но отново бе много полезен с 9 точки, 6 борби и 2 отнети топки.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)