ПЪЛЕН ПРОВАЛ! Ботев (Пд) с трета загуба

Aзрудин Валентич е пред уволнение

Ботев Пловдив допусна трета поредна загуба от началото на сезона, след като отстъпи у дома на Арда с 0:2 в двубой от третия кръг на efbet Лига. Гостите от Кърджали поведоха в резултата в 36-ата минута, когато хубав диагонален пас на Светослав Ковачев намери Иван Тилев и той прати топката в мрежата с удар по земята.

В 54-ата минута топката стигна до Ласана Ндиайе след центриране от пряк свободен удар и нападателят порази вратата на Георги Аргилашки за втори път. Това бе и трета поредна загуба за „жълто-черните“, които през миналия сезон, когато завършиха на трето място, така и не записаха подобна черна серия.

Арда изигра нов силен мач, в който се представи много добре в защита и се възползва от грешките на противника си, за да успее да отбележи. Преди почивката това стори Иван Тилев, а през второто полувреме Ласана Н’диайе също се разписа, като това бе втори пореден мач, в който вкарва.

Ботев Пловдив, от своя страна, не показа нищо от играта срещу АПОЕЛ Никозия в сряда. „Канарчетата“ създадоха съвсем малко в предни позиции, докато в отбрана не се представиха никак добре и допуснаха на два пъти кърджалийците да преминат отбраната им и да вкарат.

С тази победа тимът на Александър Тунчев се изкачи на третото място във временното класиране с 6 точки. В същото време Ботев все още няма точка в актива си и е твърдо на последното, 16-о място.

БОТЕВ - АРДА 0:2
0:1 Тилев 37
0:2 Ндиайе 54

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (К), 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабей, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето'о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич

АРДА: 36. Васил Симеоноев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диайе, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К)

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"