ЛУДОГОРЕЦ Е В ГРУПИТЕ! (ВИДЕО)

Брутален рефер и идиоти ирландци не спряха шампиона ни

Лудогорец инкасира първата си загуба през сезона, но въпреки нея се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. По този начин тимът от Разград си осигури като минимум участие в групите на Лигата на конференциите и мачове в Европа поне до средата на ноември. През този сезон, заради Мондиал 2022, мачовете в групите на трите евротурнира ще завършат до около 15 ноември.

Разградчани паднаха с 1:2 от Шамрок Роувърс и потрепериха в Дъблин, след като останаха с човек по-малко в началото на второто полувреме, ала гол в края на Каули Оливейра ги прати напред с общ резултат 4:2.

Следващият им съперник ще е хърватският гранд Динамо (Загреб), докато загубилият сблъсъка ще играе в групите на Лигата на конференциите.

Победителят пък ще се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионска лига, които са сред основните цели на Лудогорец през сезона.

Мачът се игра пред почти пълните трибуни на стадион "Тала Стейдиъм", което даде импулс на домакините в началните минути.

Още в 3-ата Крис МакКан изведе хитро Греъм Бърк, ала вратарят на „орлите“ Серджио Падт излезе своевременно и предотврати опасността.

Последва грешка на Оливие Вердон в защита, отново поправена от стража на Лудогорец, а в 9-ата минута Ричи Тауел не успя да засече топката в опразнената мрежа.

В 12-ата минута Шон Оар пък бе близо да си вкара автогол, а след последвалите 2 поредни корнера българският шампион можеше да поведе. При втория опит Кирил Десподов намери с отлично центриране Антон Недялков, ала ударът с глава на капитана бе майсторски спасен от Алън Манус.

Последваха силни минути за домакините и 3 техни опита да поразят целта, но последователно пропуснаха Алън Грийни, Андрю Лайсън и Ричи Тауъл.

В 21-ата минута по-мотивираната игра на домакините даде резултат и те поведоха. Греъм Бърк стреля с глава, Падт успя да спаси, но при добавката на Грийн бе безпомощен – 1:0.

При този резултат дойде и почивката, макар че малко преди нея Падт трябваше още веднъж да се намесва.

Вялата игра на Лудогорец през първата част накара треньорът Анте Шимунджа да направи 2 смени по време на паузата.

Така в игра се появиха Рик Джонатан и Спас Делев, които замениха Десподов и Бърнард Текпетей.

Последният бе близо до втори жълт картон още през първото полувреме, а скоро след началото на второто такъв получи неговият съотборник Мануел Шоу.

Той направи ненужно нарушение в центъра на терена и остави Лудогорец с човек по-малко в 51-ата минута.

Десетина по-късно Лий Грейс пробва шут от дистанция, ала доста неточно, а в 66-ата минута Ричи Тауъл опита да си изпроси дузпа, но вместо нея получи картон за симулация.

Малко след това наставникът на домакините предприе тройна смяна в опит да потърси втори гол, който да даде надежди на Шамрок поне за продължения.

В 72-ата минута Игор Пластун бе на косъм да сгреши, но успя да протегне крак и домакините спечелиха само корнер.

Едва 120 секунди след неговото изпълнение Лудогорец осъществи контраатака, Каули центрира прострелно, ала ударът на Алекс Сантана от границата на пеналта бе спасен от вратаря на домакините Алън Манус.

В 82-ата минута бразилецът Каули стреля мощно, но шутът му бе блокиран, а междувременно Манус парира изстрел от дистанция на Сантана.

В 88-ата минута резервата Айдамо Емаку направи резултата 2:0 с удар отблизо и даде надежди на домакините, които обаче угаснаха само 2 минути по-късно.

Тогава Лудогорец направи една образцова контраатака и Каули бе изведен отдясно в пеналта, за да може със силен шут да сложи точка на спора и да оформи крайното 2:1.

Отпадането на Шамрок очевидно вбеси феновете на домакините, които започнаха да замерят с всевъзможни предмети вратата на Лудогорец, но след кратко прекъсване срещата продължи, за да може последният сигнал на бруталния италиански съдия Фабио Мареска да узакони класирането на шампионите ни в групите на европейски клубен турнир тази година.

Шамрок – Лудогорец 2:1 (общ резултат 2:4)
1:0 Алън Грийни (21)
2:0 Айдамо Емаку (88)
2:1 Каули Оливейра (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ШАМРОК: 1. Алън Манус, 3. Шон Оар, 2. Шон Ганън, 5. Лий Грейс, 8. Райън Фин (к), 26. Крис МакКан, 16. Гари О'Нийл, 17. Ричи Тауъл, 22. Андрю Лайънс, 10. Греъм Бърк, 9. Алън Грийни;

Треньор: Стивън Брадли;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к), 95. Каули Оливейра, 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Шоу, 37. Бърнард Текпетей, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу;

Треньор: Анте Шимунджа.