Голеада в Разград: Лудогорец отнесе с 5:0 Спартак (Варна)(ВИДЕО)

Шампионите влошиха още повече ситуацията на новака в елита

Лудогорец отнесе с 5:0 Спартак Варна в домакинството си от 4-ия кръг на efbet Лига. Разградчани демонстрираха огромната разлика в класите и в същото време натрупаха самочувствие преди сериозния тест следващата седмица срещу Динамо Загреб в квалификациите за Шампионската лига.

Спартак Варна изпълни два центъра в рамките на първата минута, след като поведе в 39-ата минута. Доминик Янков проби през центъра и подаде към Игор Тиаго. Той с едно докосване изведе Бърнард Текпетей в наказателното поле. Ганаецът премина през шпагата на защитник на варненци и с удар по земята порази вратата на Иван Дичевски.

Бурното начало на мача окрили домакините и след 5 минути игра те удвоиха. Топката бе изнесена от централните защитници, като премина през Дени Групер. Той комбинира с Текпетей, който с едно докосване изведе Рик Джонатан. Крилото проби отляво в наказателното поле и с безпощаден удар вкара втори гол за "орлите".

Седем минути след това резултатът стана класически. Гостите сгрешиха при изнасянето на топката заради високата преса на „орлите“. Това позволи на Рик да пресече едно подаване и изведе отляво в наказателното поле Игор Тиаго сам срещу Дичевски. Първият удар на бразилеца бе отразен от стража на „соколите“, но при втория нямаше прошка и Тиаго отбеляза в близкия ъгъл – 3:0.

В 22-ата минута се стигна до спорна спорна ситуация пред наказателното поле на Спартак. Тогава Рик даде чудесен извеждащ пас за Тиаго, който се озова сам срещу Дичевски, а вратарят излезе извън наказателното си поле и направи шпагат, с който спря устрема на бразилеца. Главният съдия Георги Давидов пък даде знак играта да продължи без да отсъжда нищо. След като играта беше спряна, арбитърът беше извикан да прегледа сам ситуацията със системата ВАР, от която се видя, че Дичевски играе съвсем леко с топката, а също така имаше съприкосновение с крака на Тиаго. Останаха съмнения дали младият страж не е докоснал топката и с ръка. В крайна сметка обаче Давидов не промени първоначалното си решение и играта продължи.

В последната минута от редовното време на първата част Игор Тиаго взе топката в половината на гостите и стреля пред наказателното поле, но играч на „соколите“ в последния момент го блокира.

Във втората минута от добавеното време на полувремето Спартак имаше хубав шанс да се разпише. Бабалиев се справи с Групер отдясно в наказателното поле и центрира ниско на първа греда, където Мартин Тошев стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Три минути след началото на втората част Руслан Черненко стреля директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция, но много неточно над вратата.

В 61-ата минута Игор Тиаго беше изведен отлично зад защитата на Спартак, влезе в наказателното поле отляво и копна топката над вратаря Дичевски и тя попадна във вратата. Попадението обаче беше отменено заради засада на бразилеца, какво имаше и системата ВАР я потвърди.

Само две минути по-късно домакините имаха нов отличен шанс за четвърти гол. Георги Терзиев изчисти топката силно напред, но се получи като извеждащо подаване за Текпетей, който първоначално не успя да я овладее по най-добрия начин, но въпреки това успя да се справи с Ибрям Ибрям и нанесе силен удар в близкия ъгъл на Дичевски, който обаче спаси.

В 76-ата минута обаче нищо не можеше да спре Лудогорец от вкарването на четвърти гол. Сисиньо проби през центъра и комбинира със Спас Делев. Нападателят му върна топката, а Сисиньо, от своя страна пусна топката към Игор Тиаго. Нападателят задържа топката, докато Сисиньо се придвижи в наказателното поле и му пусна пас с пета. Останал на чиста позиция, десният бек на Лудогорец стреля силно и не остави шансове на Дичевски – 4:0.

Петият гол за Лудогорец падна само пет минути по-късно. Каули Оливейра получи топката в наказателното поле. Той се завъртя и стреля, но защитник на Спартак Вн изби. За лош късмет на гостите, топката се озова в краката на Игор Тиаго, който с удар ог границата на вратарското поле вкара втория си гол в мача.

Друга резерва на доакините - Матиас Тисера, също можеше да се разпише, но негов удар в 84-ата минута рикошира в гредата.

Лудогорец - Спартак Варна 5:0
1:0 Текпетей 1
2:0 Джонатан 5