ИЗМЪЧЕНО, НО СЛАДКО: Левски надви Пирин (ВИДЕО)

Първи гол на Роналдо в България пречупи 10 „орлета“ на "Герена"

Левски постигна четвърта последователна победа за календарната година над Пирин (Благоевград).

Два от успехите бяха в контроли, а неделният дойде след минималното 1:0 при завръщането на „сините“ на домашна сцена.

Те отложиха две поредни срещи от футболната ни efbet Лига заради мачовете си в Европа, така че не бяха играли в елита от 16-и юли преди днес да надвият „орлетата“ с първи гол в България на лятното си попълнение Роналдо.

21-годишният бразилец, който донесе успеха над ПАОК с 1:0 в Гърция десетина дни по-рано, се разписа с глава в 70-ата минута.

Преди това той и съотборниците му направиха куп пропуски като веднъж удариха и греда, докато малко преди края гостите останаха с човек по-малко, защото Красимир Станоев получи втори жълт картон и бе изгонен.

Треньорът на домакините Станимир Стоилов направи редица промени в състава като даде шанс на младоците Патрик-Габриел Галчев, Марин Петков и вратаря Пламен Андреев, който бе и капитан, докато на пейката останаха титулярите Николай Михайлов, Георги Миланов, Ван дер Каап и Билал Бари.

Въпреки това „сините“ започнаха много силно срещата и още в началните минути на 3 пъти се разминаха с гола след 2 чудесни изяви на вратаря Янко Георгиев и греда.

В 5-ата Андриан Краев стреля с глава, но стражът отрази, а секунди след това спаси с крак на самата голлиния изстрел на Илиян Стефанов.

В 11-ата минута пък Левски нямаше късмет, защото топката срещна гредата, след като Хосе Кордоба се извиси над всички в пеналата и засече центриране от корнер.

В 14-ата минута фрапантен пропуск направи Роналдо след пас на Марин Петков. В 22-ата гостите нанесоха първия си удар в срещата, ала опитът на Христофор Хубчев от дистанция не намери целта.

Междувременно „сините“ имаха претенции за дузпа, а впоследствие пропуски направиха летните попълнения Уелтън и Роналдо.

В 33-ата минута Янко Георгиев отново трябваше да се намесва решително, този път след пробив и силен удар на Патрик Габриел-Галчев.

Така първото полувреме завърши при резултат 0:0, от което най-доволни бяха гостите от Благоевград.

По време на паузата в състава на Пирин бе извършена промяна като вместо Китан Василев на терена се появи Мартин Смоленски.

Левски обаче продължи да доминира през второто полувреме и в 51-ата минута Краев стреля с глава над вратата, а в 60-ата и Кордоба стори същото.

В 62-ата Янко Георгиев за пореден път спаси вратата си от сигурен гол. Роналдо бе изведен зад гърба на защитата и макар да си затвори ъгъла, нанесе плътен диагонален изстрел, който обаче вратарят на Пирин боксира.

В 64-ата минута шут на Уелтън по диагонала профуча на сантиметри от гредата на Пирин, за да се стигне до 70-ата, в която „сините“ откриха резултата.

Това стана след пробив отдясно на Патрик-Габриел Ганчев, чието центриране бе засечено с глава от Роналдо и вдигна на крака феновете на домакините.

Пет минути преди да изтекат редовните 90 пък Пирин остана с човек по-малко, защото Красимир Станоев задържа влезлия от пейката Георги Миланов и получи втори жълт картон.

Повече попадения до края не паднаха, тъй като резервата на домакините Жереми Петрис направи фрапантен пропуск в добавеното време, за да завърши срещата при резултат 1:0.

След нея Пирин остана без победа през сезона, с едва 2 точки на 14-ата позиция.

От своя страна Левски вече има 6  пункта и заема 7-о място като при това е с поне по 1 мач по-малко от отборите в топ 6 на временното класиране.

Левски - Пирин (Благоевград) 1:0
1:0 Роналдо (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 6. Цунами, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 30. Филип Кръстев, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 88. Марин Петков;

Резерви: 13. Николай  Михайлов, 2. Жереми Петрис, 4. Нейтън Олдър, 5. Ван дер Каап, 7. Георги  Миланов, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков;

Треньор: Станимир Стоилов;

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 25. Илиан Костов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 3. Петър Занев (к), 45. Христофор Хубчев;

Резерви: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 8. Емил Янчев, 18. Мартин Смоленски, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 2. Юки Айзо;

Треньор: Красимир Петров.