В Германия: Щутгарт взе точка от РБ Лайпциг (ВИДЕО)

След 1:1 на старта в Бундеслигата

Щутгарт завърши наравно 1:1 у дома срещу РБ Лайпциг в ранния неделен двубой от първия кръг на германската Бундеслига.

Още в осмата минута Кристофър Нкунку се възползва от подаване на Дани Олмо и даде ранен аванс в полза на "червените бикове".

Четири минути след това вратарят Флориан Мюлер спаси мрежата си от втори гол след удар с глава на Марсел Халстенберг.

Домакините не се стъписаха и на свой ред достигнаха до попадение. Наоиру Ахамада изравни след подаване на Саша Калайджич в 32-ата минута.

Константинос Мавропанос пропусна да изведе Щутгарт напред в резултата в последните секунди на първото полувреме.

След почивката голмайсторът Нкунку пропусна да се разпише отново във вратата на домакините, които съумяха да съхранят равенството до края на двубоя.

Натискът на Лайпциг се оказа безплоден и двата отбора поделиха точките на старта на новия сезон в германския футболен елит.