ШОК НА ГЕРЕНА! Европриказката на Левски свърши (ВИДЕО)

Малтийци спряха "сините" след луда драма с дузпи

Невероятна драма с дузпи изхвърли Левски от Европа.

„Сините“ отпаднаха от малтийския Хамрун Спартанс, след като загубиха с 1:2 домакинството си на „Герена“ и бяха елиминирани с 2:5 при изпълненията от бялата точка.

Столичани могат да съжаляват, защото удариха греда преди почивката, а в 91-ата минута изравниха и бяха на секунди от продължаване напред, ала допуснаха нелеп гол и в крайна сметка европейската им одисея приключи още в квалификациите.

В последния момент от групата на Левски заради вирусно заболяване отпадна халфът Георги Миланов, чието място сред титулярите бе заето от Андриан Краев.

Въпреки това, домакините започнаха вихрено срещата и още в 96-ата секунда имаха отличен шанс да открият резултата.

Тогава Уелтън получи в наказателното поле и намери непокрития пред вратарското свой сънародник Роналдо, но той не можа да улучи топката от непосредствена близост.

Това сякаш изнерви гостите и секунди след положението техен играч извърши ненужно грубо нарушение срещу Краев, което доведе до жълт картон.

Последва оспорване на съдийското решение от друг играч в „червено“ и още едно официално предупреждение.

В 7-ата минута пък Левски сгреши при изнасянето на топката, ала Хамрун не се възползва максимално и стигна само до корнер, след който и до първия си удар към вратата на Николай Михайлов, но той бе неточен.

Първите три изстрела в очертанията пък бяха нанесени от „сините“ в 16-ата, 19-ата и 21-ата минута, като последователно своя мерник пробваха Хосе Кордоба, Уелтън и Краев, но нито един от тях не успя да затрудни сериозно вратаря на гостите.

В 35-ата минута Левски удари греда. След центриране от статично положение на Филип Кръстев топката бе върната с глава от Краев и Цунами я засече, ала стражът на Хамрун изби, след което получи помощ и от напречния стълб, за да запази резултата 0:0.

Пет минути преди края на първите 45 отново Цунами стреля с глава, но този път покрай вратата.

В началото на второто полувреме гостите създадоха 2 добри положения, дошли след центрирания, но във всеки от случаите защитата на Левски се справи.

Последваха и 2 възможности за домакините, ала те бяха пропуснати от Уелтън и Филип Кръстев.

Последваха равностойни минути, за да се стигне до 78-ата, в която отбраната на „сините“ се пропука.

При едно центриране Ноа Сонко Сундберг и Хосе Кордобда останаха под топката, която бе засечена с глава от Матю Гюлами. Николай Михайлов първоначално спаси, но после се засуети и позволи на Гюлами да я прати между краката му в мрежата, за да открие резултата.

Станимир Стоилов реагира с двойна смяна като пусна Илиян Стефанов и Патрик-Габриел Галчев вместо Роналдо и Жереми Петрис.

Левски успя да притисне съперника си, а в самия край на редовното време и да изравни.

В 91-ата минута Филип Кръстев центрира и футболист на гостите не успя да изчисти, пращайки топката към Цунами, който отблизо засече топката, за да направи резултата 1:1.

Той обаче се задържа такъв само няколко секунди, защото веднага след подновяването на играта от центъра Хамрун вкара второ попадение.

След един дълъг пас Ники Михайлов излезе неразчетено, докато Додо овладя в наказателното поле и върна към Райън Камензули, който с красив удар прати кълбото под гредата, за да направи 2:1 и да вкара мача в продължения.

В началото на първото от тях Хамрун атакува чрез появилия се като резерва брат на Али Соу, играл в ЦСКА - Муса, но Николай Михайлов излезе и изби в тъч.

Няколко секунди след това малтийците създадоха още едно чисто положение, ала Елвис Машике стреля в аут.

В 94-ата минута Цунами стори същото с шут от границата на наказателното поле, а в 103-ата Уелтън влезе в наказателното поле и поиска дузпа, но получи жълт картон за симулация.

Седем минути по-късно отново Михайлов трябваше да се намесва, след като Додо остана непокрит и стреля отблизо, ала капитанът на „сините“ спаси.

В крайна сметка двете продължения приключиха без попадения, така че мачът трябваше да се реши с дузпи.

Първата бе изпълнена точно от гостите, след което Марин Петков бе безпогрешен от бялата точка. После отново футболист на Хамрун отбеляза, но изпълнението на Цунами от Левски бе спасено от вратаря Хенри Бонело.

След това Матю Гюлами направи резултата 3:1 за гостите при дузпите, докато Филип Кръстев също сгреши и се стигна до спасяване на Ники Михайлов, което обаче бе анулирано от съдийската бригада, защото вратарят бе пред голлинията при изпълнението.

При втория опит гостите бяха точни и така се класираха за плейофите на турнира Лига на конференциите за първи път в своята история.

ЛЕВСКИ - ХАМРУН СПАРТАНС 1:2 (общ резултат 2:2)
0:1 Матю Гюлами (78)
1:1 Цунами (90+1)
1:2 Райън Камензули (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к), 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба,  2. Жереми Петрис, 30. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев, 6. Цунами, 17. Уелтън, 20. Билал Бари, 18. Роналдо;

Резерви: 1. Пламен Андреев, 12. Йоан Загоров (вр), 4. Нейтън Олдър, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков;

Треньор: Станимир Стоилов

ХАМРУН СПАРТАНС: 1. Хенри Бонело, 94. Райън Камензули, 14. Родриго Калеяри, 91. Емерсон (к), 27. Огнян  Биеличич, 28. Хуан Корбалан, 3. Бруно Едерсон Домингос, 12. Роко Пърша, 6. Матю Гюлами, 35. Игор Недялкович, 63. Джони;