Черно море не сгреши във Варна срещу Пирин (ВИДЕО)

"Моряците" постигнаха минимален успех с 1:0

Черно море спечели с минималното 1:0 домакинството си на Пирин Благоевград. Двата отбора се изправиха един срещу друг в мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата падна още в 3-ата минута, когато точен бе Евгений Сердюк. „Моряците“ навярно съжаляват, че не сложиха точката на спора с втори гол. Домакините имаха много голови възможности, от които не успяха да се възползват.

До средата на първата част благоевградчани оцеляха като по чудо да не допуснат второ попадение в мрежата си. Вратарят Янко Георгиев се намеси ключово в няколко ситуации.

Черно море трябваше да трепери до края, но все пак съумя да запази крехкия си аванс и се поздрави с успеха. С победата Черно море събра 12 точки и се изравни с Локомотив Пловдив на върха във временното класиране. Пирин остава на 14-ото място с 2 точки.

С първата си възможност в двубоя Черно море излезе напред в резултата. Попадението падна още в 3-ата минута. Евгений Сердюк беше изведен отдясно. Нападателят се възползва от груба грешка на опитния Александър Дюлгеров проби към наказателното поле и с плътен удар преодоля с лекота Янко Георгиев.

В следващите минути гостите изнесоха играта в предни позиции, но играха доста беззъбо в нападение. В 6-ата минута Вячеслав Велев беше намерен с центриране от ъглов удар. Той засече с глава, но прати топката далеч встрани от целта.

Последваха много силни минути за „моряците“, които като по чудо не удвоиха аванса си и пропуснаха някои стопроцентови възможности.

В 7-ата минута Матиас Курьор беше изведен на стрелкова позиция. Нападателят пробва да преодолее Янко Георгиев с шут в близкия ъгъл, но стражът се намеси блестящо и улови.

В 13-ата минута „орлетата“ оцеляха. Сердюк беше изведен зад защитата на благоевградчани. От аутлинията той намери Мазир Сула на стрелкова позиция. Неговият удар беше изчистен от голлинията от Христофор Хубчев. Защитникът блокира и добавката на Мади Кета.

Последва изстрел на Живко Атанасов от границата на наказателното поле. Вратарят на Пирин успя да реагира навреме и боксира топката над напречната греда.

В 18-ата минута Иван Дюлгеров трябваше да прави първото си спасяване. Коварен изстрел отправи Славко Шоколаров. Топката тупна пред вратаря на домакините. Той не успя да я улови, но за негово щастие не се стигна до добавка въпреки кратката суматоха, която настъпи. Секунди по-късно Станислав Костов също шутира опасно, но мерникът му не бе точен.

След вихрените начални минути играта се поуспокои. Черно море продължаваше да владее повече топката, но головите ситуации намаляха. В 41-вата минута Пирин имаше нелош шанс да възстанови равенството. Мартин Смоленски напредна с топката в крака и отправи удар по посока вратата на Дюлгеров, но неточен.

Втората част започна така както приключи първата - без сериозни опасности пред двете врати. Двата отбора организираха по една по-опасна атака, която не приключи с точен удар.

В 65-ата минута с два бързи паса защитата на Пирин беше преодоляна. Мимито получи и веднага изведе Сердюк в коридор. Украинецът стреля силно по диагонала, но Янко Георгиев за пореден път спаси. Стефан Велев получи шанс за добавка. Той стреля с глава, но твърде слабо. Вратарят на Пирин вече се беше изправил и улови безпроблемно.

Пет минути преди изтичането на редовното време Сердюк отново беше изведен в предни позиции. Таранът на варненци успя да си освободи пространство за изстрел и опита технично да прати топката в мрежата, но над вратата.