ОБЗОР: Габи Жезус блести за Арсенал в лудо шоу с 6 гола (ВИДЕО)

Манчестър Сити прегази Борнемут и превзе върха

Манчестър Сити и Арсенал останаха с пълен точков актив след мачовете си от втория кръг във Висшата лига.

Шампионите разбиха Борнемут с 4:0 и са на върха във временното класиране с голова разлика 6:0.

Шест вкарани попадения, но и 2 получени, вече има и Арсенал, след като победи у дома Лестър с 4:2 в един от най-очакваните сблъсъци този уикенд.

За „топчиите“ се отпуши новият им нападател Габриел Жезус, който пристигна именно от Манчестър Сити, а днес блесна в Лондон с 2 гола и 2 асистенции.

Той можеше да оформи дори хеттрик, но веднъж удари греда и освен това пропусна 2 добри ситуации.

Жезус откри резултата в 23-ата минута, а 12 минути по-късно вкара и второ попадение. Капитанът Гранит Джака също се разписа след грешка на вратаря на гостите Уорд.

Преди това обаче Вилиам Салиба си вкара автогол за лондончани. Мадисън върна интригата в мача при 3:2 с остър диагонален удар, но веднага след това Габриел Мартинели вкара четвърти гол за Арсенал.

Шампионът Манчестър Сити победи без проблем Борнемут с 4:0, като единствената изненада бе, че Ерлинг Холанд не вкара за "гражданите".

Те решиха мача още през първото полувреме с попадения на Илкан Гюндоган, Кевин Де Бройне и Фил Фоудън. След почивката Джеферсън Лерма си вкара автогол, а Холанд удари греда.

Саутхямптън и Лийдс завършиха 2:2, като всичко по-интересно се случи след почивката. Родриго изведе гостите напред с два гола, но "светците" не се предадоха и Джо Арибо намали, а Кайл Уорд-Прайс изравни десет минути преди края на редовното време.

Брайтън и Нюкасъл завършиха 0:0, като домакините трябва да съжаляват повече за пропуснатия успех, a с нулево равенство завърши и мачът между Уулвърхямптън и Фулъм.